^
Sortowanie recenzji w App Store iOS 11.3

Jak sortować recenzje w App Store w iOS 11.3

Jaromir Kopp

30 stycznia 2018

Większość z nas poszukuje opinii o różnych produktach przed ich zakupem. Tak samo jest z aplikacjami, zwłaszcza płatnymi, które nie mają wersji testowych. Jednak przeglądanie recenzji nie zawsze było łatwe.

App Store coraz przyjaźniejsze

Niedawno deweloperzy otrzymali możliwość odpowiadania na opinie. Często wyroki są ferowanie zbyt szybko lub przez osoby zupełnie nieprzygotowane do używania programu. Teraz wydawca może na takie i inne opinie reagować. Jednak nie o tym chciałem pisać.
Już dawno temu pojawiła się możliwość oceniania opinii pod względem przydatności. App Store domyślnie sortował recenzje z uwzględnieniem oceny ich przydatności. Ja jednak często wolałem zapoznać się z ocenami najnowszymi. Nie zawsze łatwo było je odszukać.

Najnowsze, najlepsze, najgorsze, najprzydatniejsze

Sortowanie recenzji w App Store iOS 11.3 - przykłady
Właśnie taki, od iOS 11.3 będzie wybór kryteriów sortowania opinii o programie w App Store. Przy większej ilości recenzji jest to zdecydowanie pomocne w ocenie programu przed ewentualnym zakupem.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy