^
iPhone X za drogi, czyli plotki o przecenie „dziesiątki”

iPhone X za drogi, czyli plotki o przecenie „dziesiątki”

Jaromir Kopp

29 grudnia 2017

Kilka dni temu, wraz z doniesieniami o obniżeniu ilości zamówień elementów do iPhone X, pojawiły się plotki o jego przecenie, czyli zapowiada się interesujący początek 2018 roku.

iPhone X za drogi?

Choć ilość sprzedanych iPhone X szacowana na podstawie udziału w rynku jest imponująca, to wygląda na to, że nie zadowala Apple. Może też być tak, że firma obawia się spadku sprzedaży z powodu „czarnej serii” wpadek oraz „afery” z zabezpieczaniem iPhone’ów z wadliwymi bateriami przed wyłączaniem. Od 25 lat nie pamiętam takiej serii problemów, które mają wpływ na wizerunek firmy.
Pogłoski o przecenie najnowszego modelu iPhone pochodzą z wielu źródeł m.in. digitimes.com czy fool.com

Powrót do korzeni

Przypomnę, że 10 lat temu już raz spotkaliśmy się z podobną korektą cenową. Tak, pierwszy iPhone oficjalnie dostępny tylko w USA również został przeceniony po kilku miesiącach od premiery. Cena premierowa iPhone w wersji 8 GB w czerwcu 2007 wynosiła 599$ i wymagała podpisania umowy na dwa lata. We wrześniu została obcięta do 399$ (nadal z wymogiem umowy z AT&T), model 4 GB wycofano, a tym którzy kupili iPhone po „zawyżonej” cenie, Apple zaoferowało karty upominkowe (o ile pamiętam o wartości 99$) do użycia w ich sklepie.
Zapowiada się interesujący początek 2018 roku. Poza oczekiwaniem na potwierdzenie plotek o przecenie, dostaniemy nowy iOS dający wgląd w stan baterii, oraz tańszą jej wymianę.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Kokolino9667

    Od czasu prezentacji iPhone X mówiłem, i slowa nie zmienie ze cena X jest zbyt wysoka. Obecnie X zajmuje 3 miejsce w ilosci sprzedawanych iPhone’ow, miejsce 1. iPhone 7, a miejsce drugie iPhone 6, dlaczego 6? ( model 3 letni ) wyprzedza wszystkie modele tegoroczne? Oto odpowiedz! Cena! Cena ! i jeszcze raz CENA! od 02.01.2018 iPhone 6 jest sprzedawany w jednej z sieci na terenie Niemiec w kwocie 359€!!! i znając realia bedzie sie sprzedawal jak tzw ” Cieple Buleczeki ” Dlatego cena X powinna byc obniżona, Apple powinno sie zastanowic nad cena krotko po uruchomieniu sprzedaży jak przewidywania wszystkich światłych analitykow i wrozbity Macieja sie nie sprawdziły. Jeżeli Apple nie wyciagnie właściwych wniosków, i modele roku 2018 beda rownie drogie co X lub jeszcze bardziej, to nie sadze aby odniesli sukces.