^
Aparaty fotograficzne odchodzą do lamusa, Apple im w tym wybitnie pomaga

Aparaty fotograficzne odchodzą do lamusa, Apple im w tym wybitnie pomaga

Redakcja

20 grudnia 2017

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już za kilka lat widok klasycznego aparatu cyfrowego będzie równie egzotyczny, jak obecnie używanie kliszy światłoczułej. Oczywiście w wielu sytuacjach aparaty pozostaną niezastąpione, jednak nie „na ulicy”.

iPhone u amatorów i profesjonalistów

Nie raz dowiadywaliśmy się o użyciu iPhone’a w roli głównej lub jedynej kamery podczas kręcenia filmów czy reklam i to przez profesjonalistów „pełną gębą”. Również coraz częściej jest używany przy sesjach zdjęciowych. Oczywiście nadal są to ciekawostki, o których też zdarzało nam się pisać, ale potwierdzają trend. Zobaczcie reklamę Bentleya, czy sesje Vogue.

Apple jako producent najpopularniejszych aparatów

Infographic: Smartphones (and Apple) Dominate Photography | Statista
Świerze podsumowanie wykonane przez serwis Statista, potwierdza widoczne tendencje, ale dostarcza też innych ciekawych danych. Z infografik można wyczytać, że „lustrzanki”, jako sprzęt profesjonalny trzymają się dobrze. Mocno zagrożone, co widać po wynikach sprzedaży i są proste aparaty zwane z niemiecka „idioten kamera” jeszcze niedawno tak popularne.
Infographic: Are Smartphones Killing Digital Cameras? | Statista
W zestawianiach brakuje mi jednej informacji. Podziału wg systemu operacyjnego. Jestem ciekaw, czy wszystkie smartfony androidowe razem wzięte, wysyłają do serwisu Flick podobne ilości zdjęć jak ta pochodząca z iOS. Nie sądzę, aby tak było, ale kto wie.
Infographic: Smartphones Cause Photography Boom | Statista

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy