^

Vogue, Apple i iMessage… kolejny powód, aby kupić iPhone X

Jaromir Kopp

16 listopada 2017

Wyjątkowo trudno jest mi się oderwać od tematu poszerzonej rzeczywistości i mapowania 3D. Tym razem wraca on za sprawą mody. Apple połączyło siły z Vogue, aby wspólnie stworzyć aplikację do iMessagesThe Vogue Effect”.

Vouge i Apple nie pierwszy raz łączą siły

Wcześniej obie firmy współpracowały przy promocji Apple Watch w 2014 roku, a w 2015 Vouge używał iPhone 6s podczas swojego pokazu w USA. Tym razem firmy łączą siły, aby wykorzystać najnowszą technologię do promowania nowych trendów w modzie, dając przy tym rozrywkę użytkownikom.

The Vogue Effect

Rozszerzenie do iMessages ma być dostępne już 1 grudnia. Niestety wyłącznie na iPhone X. Do jego użycia wymagany jest skaner 3D, czyli funkcja znana z Face ID i animoji. Na razie nie znamy wielu szczegółów. Rozszerzenie będzie wymagało pobrania aplikacji Vogue, ale będzie można go użyć bezpośrednio z iMessages. Software za pomocą mapowania 3D i ARKit stworzy filtry podobne do tych ze Snapchat, które przeniosą użytkownika w świat mody „disco glamour” na sezon wiosna–lato 2018. Trwają prace nad kolejnymi „trendami”.
Choć nie jestem fanem disco, to z ciekawością oczekuję pierwszych efektów współpracy Vogue i Apple.
Zródło i zdjęcie: Business of fashion

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Andrzej

  IMHO to NIE jest powód aby kupić tak drogi telefon, zwłaszcza że u konkurencji będą niedługo podobne, tylko, duuużo taniej 😉
  Choć osobiście i tak ubolewam nad rozmiarem. Jakby było takie cacko w wielkości SE to brałbym (może nawet w ciemno, bo musze brać SE a najmłodszy to już nie jest ten model)

 2. gamex

  Skaner 3d nie jest wymagany do animoji. Animoji wymagają jedynie przedniej kamerki.
  https://youtu.be/9Ca8zWJOlFQ?t=700
  To że te minki działają tylko na X to marketingowy ruch Apple. A bez problemu mogłyby na iP7,8

  • sportpoz

   Niestety to nie prawda. W AppStore jest kilka aplikacji, które naśladują działanie animoji na X. Aplikacje te dostępne są dla całej reszty telefonów, które nie posiadają czujników do mapowania twarzy. Jakość tych aplikacji oraz to jak działają pokazuje, jak bardzo jest to żałosne.