^
hbogo-promo

Tak wygląda nowa aplikacja HBO Go na Apple TV

Przemysław Marczyński

7 grudnia 2017

Aplikacja HBO Go dostępna jest już na Apple TV. Wielu użytkowników ATV czekało na swobodną możliwość oglądania zasobów tego serwisu na własnym telewizorze. Wersja aplikacji na iOS dawała możliwość przesyłania obrazu po AirPlay ale jak się okazuje aplikacja na Apple TV daje zupełnie nowe możliwości obsługi treści z HBO Go. Aplikacja działa i wygląda naprawdę świetnie.

Łatwe wyszukiwanie filmów w HBO Go

Aplikację podzielono na trzy sekcje: Seriale, Filmy i Dzieci (Kids – nie mam pojęcia dlaczego nie przetłumaczono tego zwrotu).W każdej sekcji mamy dostęp do podglądu filmów z określonej kategorii: filmy akcji, komedie, obyczajowe, itp.Zawartość oferty HBO Go będziemy mogli wygodnie sortować po dacie dodania, najczęściej oglądanych, ocenie w serwisie filmowym IMDb oraz alfabetycznie. Jest to znacznie lepiej rozwiązane niż w wersji iPadowej aplikacji. Dobrze też prezentuje się sekcja Ostatnio dodane gdzie możemy sprawdzić jakie filmy ostatnio pojawiły się w ofercie.

Strefa dla dzieci

Aplikacja pozawala zabezpieczyć wybrane treści. Będziemy mogli ograniczyć najmłodszym dostęp do części oferty.

Opisy filmów w HBO Go

Świetnie zaprezentowano ofertę. Na pierwszej stronie widzimy duże zdjęcie reprezentujące film. Możemy je również dodać do swoich ulubionych oraz wydać werdykt czy film nam się podobał. Po wejściu w film mamy pełną informację o produkcji. Znajdziemy tu zarys fabuły, reżysera, obsadę oraz w jakiej wersji językowej dostępny jest film oraz czy posiada napisy. Nie zabrakło również pasku postępu w oglądaniu filmu.

Aktywacja HBO Go

Żeby rozpocząć oglądanie filmów musimy aktywować usługę. Proces jest bardzo prosty. Wchodzimy na stronę aktywacji – https://hbogo.pl/activate Po zalogowaniu się do usługi musimy wpisać wyświetlony kod. Po tej czynności Apple TV samo rozpozna aktywację i pokaże zawartość serwisu.

Czy czekają nas zmiany w modelu dystrybucji usługi?

Aplikacja wygląda naprawdę świetnie i korzysta się z niej z ogromną przyjemnością. Brakuje tu jednej rzeczy – samodzielnego abonamentu jak w przypadku konkurencyjnych usług. HBO Go ma ciekawą i bogatą ofertę. Czasem irytuje mnie wkładanie do sekcji „Nowości” filmów które wracają po kilku miesiącach nieobecność w ofercie. Rotowanie „starymi kotletami” jest irytujące ale nowe pozycje filmowe skutecznie potrafią osłodzić tą gorycz. Jak dla mnie, osoby która od czasu do czasu sięga po domowe kino oferta i tak przewyższa wolny czas jaki posiadam do bycia na bieżąco z filmami dlatego nie wyobrażam sobie korzystania z tej oferty przy jednoczesnym płaceniu za abonament telewizyjny. Zwyczajnie nie posiadam telewizora 🙂
Zapytałem zatem w HBO Go czy możemy spodziewać się zmian w sposobie dotarcia do treści HBO Go. Na moje pytanie odpowiedziała Agnieszka Niburska – Marketing Deputy Director – Public Relations | HBO Polska:

Model biznesowy się nie zmienia. Sukcesywnie rozszerzamy możliwości zakupu dostępu do serwisu HBO GO. Usługę można wykupić u operatorów kablowych, IPTV, satelitarnych (Cyfrowy Polsat, NC+), GSM (Play, Plus), ostatnio również w player+.

Sprawa wydaje się zatem jasna. Nie mamy co liczyć w najbliższym czasie na model subskrypcji bez opłat abonamentowych. Dla mnie to wielka szkoda bo przy ostatnich ruchach Netflixa który podnosi ceny mocno przemyślałbym swojego dostawcę telewizyjnej rozrywki. Czas jednak płynie, a konkurencja jest najlepszym motorem do zmian. Zobaczymy co przyniesie Nowy Rok 🙂
Serwis HBO Go – https://hbogo.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Grzegorz Okaz

  A co miała Pani rzecznik powiedzieć, że zmiana będzie za tydzień i mogą Państwo już zacząć wypowiadać umowy satelitom. Zunifikowali aplikację na cały region. W regionie już się takie opcje subskrypcji pojawiają. Tam gdzie się pojawiły wtedy przyznano, że to w związku z umowami jakie były z dostawcami. Skończą się umowy u nas, to będzie i u nas.;)

  • pemmax

   Jasne. Możemy tak domniemywać ale ja podaję fakty z jakimi się zetknąłem w naszym regionie. To jest stan na dziś jak piszę. I też ściskam kciuki tak jak Ty 🙂

   • Grzegorz Okaz

    Aż mi knykcie zbielały… 😉

    • Behinder

     To lepiej rozluźnij szkoda kości :)))))

  • Behinder

   Rzeczniczka jak zwykle nie wie co powiedzieć, cud że w ogóle wydali oświadczenie… o dobrych 5 lat za późno.

 2. Behinder

  „z filmami dlatego nie wyobrażam sobie korzystania z tej oferty przy jednoczesnym płaceniu za abonament telewizyjny. Zwyczajnie nie posiadam telewizora :-)”
  Nie bój żaby bo partia którą tak popierasz na pewno rozszerzy w ustawie definicję „odbiornika tv”.
  Poza tym jak nie posiadasz telewizora to po co Ci Apple TV?

 3. Królew

  Witam wszystkich maniaków oglądania to jest era internetu nie trzeba mieć telewizora żeby oglądać filmy i programy telewizyjne . Mamy taką platformę co się zwie BlueStacks a potem instalujemy taką aplikację jak Mobdro , Show Box . I się cieszymy oglądaniem nowych filmów .Pozdrawiam .