^

Final Cut Pro X 10.4 jeszcze w tym roku

Jaromir Kopp

30 października 2017

Podczas trzeciego FCPX Creative Summit zaprezentowano Final Cut Pro X 10.4 z lepszymi narzędziami do kolorów, balansu bieli oraz wsparciem dla HEVC i VR. Doroczny szczyt FCPX przeznaczony jest dla profesjonalistów używających FCPX i prócz wykładów oraz ćwiczeń zawiera dodatkowe atrakcje jak wizytę w kampusie Apple i prezentację nadchodzących nowości.

Final Cut Pro X Creative Summit

Jak podaje Mac Rumors, podczas szczytu zaprezentowano wersję Final Cut Pro X 10.4 pracującą na iMac Pro, który tak jak i FCPX będzie dostępny później w tym roku. Pokazy obejmowały pracę na materiale 8k, nowe systemy zarządzania kolorem i balansem bieli, obsługę HEVC (formatu wideo wprowadzonego w iOS 11 i macOS 10.13), przygotowanie materiałów dla VR i filmów z HDR. Nową opcją jet też import projektów z iMovie dla iOS.
Część z informacji pochodzi od ekspertów FCPX Alexa Gollnera i Richarda Taylora.


Final Cut Pro X jest dostępny w Mac App Store za  jedyne 1400 zł 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy