^

iMac Pro będzie „szybki jak diabli”

Jaromir Kopp

26 października 2017

W serwisie Geekbench pojawiły się wyniki nowego niezidentyfikowanego komputera Apple. Poszlaki wskazują, że jest to iMac Pro, który ma być dostępny w grudniu tego roku. Wydaje się więc, że zgodnie z obietnicami będzie diabelnie szybką maszyną.

iMac Pro będzie Pro

Jak podaje Mac Rumors domniemany iMac Pro używa nietypowego, niespotykanego w innych konstrukcjach procesora Intela z oznaczeniem „B” na końcu nazwy: Intel Xeon W-21x0B. Może to wynikać z konieczności energooszczędności w zamkniętych, niewielkich obudowach iMac. Jednak wydajność pozostaje nadal na najwyższym poziomie.

iMac Pro będzie „szybki jak diabli” Geekbench

Źródło: http://browser.geekbench.com/v4/cpu/4449687


 
Porównanie wyników pojawiających się w Geekbench pokazuje, że nawet „najtańsza” wersja iMac Pro z 8 rdzeniowym Xeon W-2140B 3,2 GHz przegania najmocniejsze konfiguracje iMac z procesorem i7 4,2 GHz o ponad 20%. Konfiguracja z 10-rdzeniowym Xeon W-2150B jest szybsza o ponad 40% od najmocniejszej konfiguracji obecnych Mac Pro.

iMac Pro to dobry wybór pod warunkiem dokonania dobrego wyboru…

To nie pomyłka gramatyczna. iMac Pro zapowiada się jako wyjątkowo wydajny komputer, którego cena, choć wydaje się wysoka, nie przeraża w zestawieniu z podobnymi konfiguracjami PC. Bywają one często o 30% droższe i co gorsza używają Windowsa. Jednak należy bardzo dobrze dobrać kupowaną konfigurację, bo choć moduły pamięci są wymienne, to bez rozklejenia obudowy nie uda się do nich dostać. Trzeba dokonać wyboru, myśląc o przyszłości. Tak czy siak, do grudnia mamy jeszcze trochę czasu do namysłu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. MHM

  „To nie pomyłka gramatyczna. […] Bywają one często o 30%
  droższe i co dorsza używają Windowsa.” – może nie gramatyczna, ale literówka jest 🙂 Co ma „dorsz” do Windowsa ? 🙂

 2. Remek Rychlewski

  Na papierze i zdjęciach wygląda imponująco. Obawiam się jednak, że koperta termiczna narzucona przez konstrukcję przystosowaną do kompletnie innych układów okaże się piętą achillesową tej konstrukcji.

  • Jaromir Kopp „MacWyznawca”

   Może lekarstwem na to jest ta literka „B” w nazwie procesora, ale też nie sądzę aby wiele z tych 140 W zdołali „ściągnąć” bez sporego zmniejszenia wydajności.
   Niebawem się przekonamy. Jak „Pro” i z pamięciami z parzystością, to powinien być przeznaczony do długotrwałej pracy.

 3. Behinder

  Ja czekam aż Jaro kupi i sprawdzi – w koncu musi mieć coś do szybkiego kompilowania tych sonoffów ;d

 4. sportpoz

  Jedyna różnica polega na tym, że obnecne iMac-i cenowo są w miarę przystępne. Nowy cenowo powala na kolana.

 5. JebaczKoz

  Geekbench, taaaa wyznacznik ciężkiej pracy i wydajności komputerów 🙂
  – Zarzuciliby 24 godzinny render…
  – Podczas upalnego lata, gdy niestety komputer jest wystawiona na promienie słoneczne zając się pracą…