^

Rusza sprzedaż iPhone’a X w Polsce

Przemysław Marczyński

27 października 2017

Dziś w sklepie Apple można składać zamówienia na nowy model iPhone’a X. Tym razem aparat pojawia się w sprzedaży równocześnie w 55 krajach. W Polsce telefon będzie można rezerwować od godziny 09:01.

Kiedy faktyczne iPhone X pojawi się u klientów

Przedsprzedaż iPhone’a rusza dzisiaj. Teoretycznie wysyłka telefonu powinna rozpocząć się tydzień później, trzeciego listopada. Trwają jednak spekulacje czy faktycznie uda się firmie Apple zaspokoić popyt na to urządzenie. W serwisach informacyjnych pojawiały się informację o ograniczonej produkcji, związanej z podzespołami Face ID – systemu do rozpoznawania twarzy. Do tej pory sprzedaż telefonu były również regionalizowana – premierowe modele pojawiały się w wybranych krajach. Z iPhone’m X sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. W jednym czasie trafi on do 55 krajów co stawia przed Apple poważne wyzwanie logistyczne.
Aktualizacja:
iphonex-dostepnosc
Z informacji na stronie wynika, że telefon pojawi się u klientów w przeciągu 2-3 tygodni. Taki termin realizacji dotyczy zarówno modelu 64 GB jak również 256 GB. Będziemy monitorować jak dostępność będzie się zmieniać.
Aktualizacja
Po 20 minutach status zamówień zmienił się na 4-5 tygodni.

iPhone X – telefon wielu dylematów

iPhone X - Face ID
Bardzo uważnie rynek patrzył na poczynania Apple z nowym iPhone’m. Wersja „X” staje na wysokości zadania, zaskakując rozwiązaniami jakie w nim zaimplementowano. Najwięcej pytań pojawia się przy Face ID – zupełnie nowym systemie zabezpieczania telefonu i poufnych operacji, jakie będziemy wykonywać przy udziale telefonu. Nie można w tym miejscu zapomnieć o rewolucyjnej konstrukcji procesora. Koniecznie sprawdźcie materiał jaki dla Was przygotowaliśmy o tym układzie – artykuł Jaromira.
Czy kupisz iPhone’a X? Weź udział w naszej sondzie.
Create your own user feedback survey

Ceny nowego iPhone’a

Nowy „X” pojawi się w jednym rozmiarze – 5,8 cala oraz w dwóch kolorach: Space Grey i SIlver. Będziemy mogli również wybrać w dwóch pojemnościach 64 GB i 256 GB. Koszt tańszego modelu to wydatek 4979,00 zł. Model o pojemności 256 GB kosztuje 5729,00 zł. Kupić telefon będzie można pod tym adresem.
Więcej informacji o iPhone X znajdziecie tutaj.
Oficjalna strona iPhone’a X – https://www.apple.com/pl/iphone-x/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. chato.pl

  9:38 – Gotowe do wysyłki: 4–5 tygodni

  • pemmax

   Porobiło się 🙂

   • chato.pl

    [10:28] No to mamy już 5–6 tygodni -,-

 2. Marek Olszewski

  Cortland – 6 tygodni 🙂 Ispot w ogóle nie ogarnął tematu 🙂

 3. loopez

  Kilka minut po 9 było 2-3 tyg. Ciekawe czy wogole były jakiekolwiek z dostawą na 3 listopad.

 4. Szafa IKS

  Nadal są w komputroniku