^

iPhone X cena i najważniejsze informacje

Redakcja

13 września 2017

Apple pokazało wczoraj wieczorem iPhone’a X. Nowy telefon jest wyposażony w wyświetlacz Super Retina o przekątnej 5,8 cala, układ A11 Bionic, ładowanie bezprzewodowe oraz ulepszoną kamerę tylną z podwójną optyczną stabilizacją obrazu. Nowością jest zastosowanie identyfikacji użytkownika za pomocą systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Poznajcie z nami nowego iPhone’a, jego ceny i dostepność.
iPhone X cena iPhone X informacje

Nowa obudowa i ekran

Phone X posiada nową odporną na wodę i kurz konstrukcję ze szklanymi panelami z przodu i z tyłu. Są one połączone ramką z chirurgicznej stali. Nowy telefon dysponuje ekranem OLED nazwanym Super Retina, o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 2436 na 1125 pikseli osiąganej przy gęstości 458 px/cal. Wyświetlacz obsługuje technologie Dolby Vision, HDR10 oraz True Tone.
iPhone X cena iPhone X informacje

Jeszcze lepsza wydajność

Maszynę będzie napędzał nowy sześciordzeniowy procesor A11 Bionic. Dwa rdzenie są o 25 procent, a pozostałe cztery o 70 procent szybsze od swojego poprzednika A10 Fusion. Dzięki temu ma poprawić się nie tylko sama wydajność urządzenia, ale także wydajność energetyczna. Bateria iPhone’a X ma wytrzymywać o dwie godziny dużej niż ta z iPhone’a 7. Procesor A11 Bionic integruje również procesor graficzny (GPU) zaprojektowany przez Apple, który ma zapewnić do 30 procent szybszą wydajność grafiki niż poprzednia generacja.
iPhone X cena iPhone X informacje

Żegnaj Touch ID

W nowym iPhonie X nie zobaczymy już przycisku Touch ID. Zastąpił go nowy sposób weryfikacji użytkownika o nazwie Face ID. Dzięki wykorzystaniu nowej 7- megapikelowej kamery przedniej TrueDepth pozwala na dokładne odwzorowanie i rozpoznania twarzy właściciela telefonu. Ta technologia pozwala na bezpieczne odblokowanie iPhone’a, umożliwienie zapłaty poprzez Apple Pay czy uzyskanie dostępu do aplikacji. Face ID wizualizuje ponad 30 tys. niewidocznych punktów podczerwieni, które pozwalają stworzyć matematyczny model twarzy i przesyłanie danych do bezpiecznej enklawy telefonu w celu potwierdzenia dopasowania. Co ciekawe dzieje się to przy jednoczesnym dostosowaniu się do fizycznych zmian wyglądu w czasie. Cały proces jest wykonywany na urządzeniu, a nie w chmurze, aby chronić prywatność użytkowników.
iPhone X cena iPhone X informacje

Nowe możliwości aparatu

Oprócz nowej przedniej kamery TrueDepth, iPhone X wyposażony jest w nowy 12-megapikselowy system tylnych kamer z podwójną optyczną stabilizacją obrazu. Dzięki wartości przysłony ƒ / 1,8 na kamerze szerokokątnej i ƒ / 2,4 na teleobiektywie, pozwala nam robić lepsze zdjęcia i filmy. Będą lepsze także dzięki nowemu filtrowi kolorów, głębszym pikselom i ulepszonemu procesorowi sygnału obrazu Apple. Ulepszenia obejmują także szybszy autofokus w słabym świetle i poprawę zdjęć HDR. Nowa, wyposażona w cztery diody LED lampa błyskowa TrueTone Flash oferuje mocniejsze światło i zawiera funkcję Slow Sync, która zapewnia bardziej równomierne oświetlenie tła i pierwszego planu.
Nowa kamera pozwala nagrywać wideo o rozdzielczości 4K do 60 klatek na sekundę i rozdzielczości 1080 pikseli do 240 klatek na sekundę. Kodek wideo Apple zapewnia analizę obrazu i ruchu w czasie rzeczywistym, by zapewnić dobrą jakość obrazu wideo. Ulepszenie otrzymał także Tryb portretowy, który pozwala tworzyć portrety z małą głębią ostrości w różnych stylach oświetlenia.
iPhone X cena iPhone X informacje

Animoji i zmiany w iOS 11

Wraz z nowym iPhonem poznajemy Animoji. To wykorzystujące kamerę TrueDepth animacje, które potrafią imitować ruchy mięśni twarzy użytkowników. Dzięki temu będziemy mogli wysłać iMessage z naszym głosem, które będą bazować na naszej mimice twarzy.
iPhone X cena iPhone X informacje
System iOS 11 dla nowego iPhone’ X został tak przeprojektowany, aby w pełni wykorzystać możliwości nowego ekranu i zastąpić przycisk Home gestami. Ma to pozwolić na łatwe i intuicyjne poruszanie się po systemie i daje nam całkiem nowy sposób obsługi urządzenia.
iPhone X cena iPhone X informacje

Cena iPhone X w Polsce oraz jego dostępność

Nowy iPhone X miał być droższy i w tej mierze pogłoski się sprawdziły. W Polsce podstawowa wersja 64 GB będzie kosztowała 4979 zł, natomiast za wersję o pojemności 256 GB będzie trzeba zapłacić 5729 zł. Smartfon będzie dostępny w kolorze srebrnym oraz gwiezdnej szarości.
iPhone X będzie dostępny od piątku 3 listopada br. Przedsprzedaż rozpocznie się 27 października.
Źródło i zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy