^

Apple TV 4K

Redakcja

13 września 2017

W cieniu nowych iPhone’ów, na scenie w Steve Jobs Theater zobaczyliśmy piątą generację Apple TV 4K. Urządzenie to, poza obsługą większej rozdzielczości w standardzie 4K będzie wspierało technologię High Dynamic Range (HDR), która zapewnia dokładniejsze odwzorowanie kolorów i jaśniejszy obraz.
Apple TV 4K
Nowe Apple TV 4K jest wyposażone w procesor A10X znany z iPada Pro. Zyska także wsparcie dla Dolby Vision i HDR10 dla telewizorów HDR. Należy bowiem pamiętać, że odtwarzanie zawartości 4K i HDR z Apple TV będzie wymagało podłączenia go do odbiornika również wspierającego te technologie. Do innych typów ekranów nowe Apple TV dostosuje się automatycznie i wykryje możliwości telewizora, optymalizując ustawienia tak, by zapewnić najlepszą jakość obrazu.
Apple TV 4K
Apple TV 4K będzie posiadało wsparcie dla AirPlay 2, które pojawi się w tym roku. Poprzez Apple TV będzie można sterować wieloma głośnikami kompatybilnymi z AirPlay 2, a także głośnikami zestawu kina domowego. Poza tym otrzyma gigabitowy ethernet, Bluetooth 5.0 i złącze HDMI w wersji 2.0a. Na potrzeby nowego modelu Apple całkowicie odświeżyło swoją aplikację telewizyjną, aby dostosować ją do nowej rozdzielczości i zapewnić lepsze doznania użytkownikom.
Apple TV 4K
Nowe Apple TV 4K będzie występować w dwóch pojemnościach. Podstawowa wersja 32 GB będzie kosztowała 849,00 zł, natomiast za wersję o pojemności 64 GB będzie trzeba zapłacić 949,00 zł. Apple TV 4K będzie dostępny od piątku 15 września br. Apple pozostawiło w ofercie poprzedni model w wersji 32 GB w cenie 699,00 zł.
Źródło i zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Maciej Czechowski

    I jak widać na stronie Apple (oraz zdjęciu we wpisie) AppleTV 4K działa teraz bezprzewodowo 😉