^

Nowy iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus

Redakcja

13 września 2017

Wszyscy spodziewaliśmy się premiery iPhone’a 8 i tak się właśnie stało. Na scenie Steve Jobs Theater zobaczyliśmy następców modelu 7, którzy otrzymali to oznaczenie zamiast zwyczajowego „S”. To telefony wyposażone w szklaną obudowę, ulepszony wyświetlacz Retina HD, procesor A11 Bionic i nowe aparaty fotograficzne, a także możliwość bezprzewodowego ładowania. Poznajcie z nami iPhone’a 8 oraz iPhone 8 Plus oraz ich ceny.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
Nowy telefon iPhone posiada szklany panel na tylnej odpornej na wodę i kurz obudowie. Pojawi się w trzech kolorach: szarym, srebrnym i złotym. Znany z poprzedniego modelu ekran Retina HD zostanie wyposażony technologię True Tone, która będzie dostosowywać wyświetlanie tak, aby dopasować je do otoczenia i uzyskiwać naturalne barwy. Modernizacji poddano także głośniki stereo, które będą teraz o 25 procent głośniejsze i zapewnią lepsze odwzorowanie niskich częstotliwości.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
iPhone 8 i 8 Plus będą podobnie jak iPhone X wyposażone układ A11 Bionic. Ten posiadający sześć rdzeni procesor pozwoli lepiej zarządzać wydajnością urządzenia, gdyż dwa rdzenie będą wolniejsze od pozostałych. Jednak nawet wolniejsze rdzenie będą szybsze o 25 procent od poprzedniej generacji A10 Fusion. Pozostałe cztery rdzenie zapewnią 70-procentowy wzrost szybkości. A11 Bionic integruje w sobie również procesor graficzny, który ma zapewnić doskonałą wydajność grafiki w grach i zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości AR.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
Kamery w telefonie iPhone 8 Plus są indywidualnie skalibrowane z nowymi żyroskopami i akcelerometrami, dla dokładnego śledzenia ruchu. AR czerpie garściami z procesora A11 Bionic, który obsługuje śledzenie świata, rozpoznawanie scenerii i grafikę przy 60 klatkach na sekundę. Natomiast procesor sygnału obrazu szacuje oświetlenie w czasie rzeczywistym. Dzięki platformie ARKit programiści będą mogli nas zaskakiwać nowymi rozwiązaniami typowo użytkowymi, jak i rozrywkowymi.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
W nowych telefonach pojawią się 12-megapikselowe aparaty fotograficzne. Będa posiadały większe i szybsze czujniki oraz zostaną uzupełnione o nowy filtr kolorów i głębsze piksele. Nowy procesor sygnału obrazu zapewni wysoką jakość przetwarzania pikseli, szeroki kąt przechwytywania koloru, szybszy autofokus przy słabym oświetleniu oraz lepsze zdjęcia w HDR. Aparat będzie dysponował nową wyposażoną w 4 diody LED lampą błyskową TrueTone Flash z funkcją Slow Sync zapewniającą równomierne oświetlenie tła i pierwszego planu.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
Otrzymany również możliwość nagrywania filmów o rozdzielczości 4K do 60 klatek na sekundę i rozdzielczości 1080 pikseli do 240 klatek na sekundę z lepszą stabilizacją. Dzięki iOS 11, zarówno iPhone 8, jak i iPhone 8 Plus będą obsługiwać system zapisu plików HEIF i HEVC dla lepszej kompresji zdjęć i filmów.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
iPhone 8 Plus otrzyma dwa 12-megapikselowe aparaty fotograficzne i nowe style trybu portretowego. Dzięki niemu będzie możne uzyskać efekty oświetlenia studyjnego na telefonie. iPhone 8 Plus używa podwójnych kamer i procesora sygnału obrazu do rozpoznawania sceny, tworzenia mapy głębi i oddzielenia obiektu od tła. Dzięki czemu będziemy mogli stworzyć np. portret z czarnym tłem.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
Dzięki szklanej tylnej szybie nowe iPhone’y będzie można ładować bezprzewodowo, zgodnie z systemem Qi. Apple zaprezentował oczywiście swoje urządzenie. AirPower to zaprojektowany przez Apple, bezprzewodowy zestaw do ładowania, który pojawi się w 2018 roku. Oferuje bardzo szeroki obszar ładowania, który pozwoli jednocześnie naładować trzy urządzenia.
iPhone 8 iPhone 8 Plus
W Polsce podstawowa wersja modelu 8 o pojemności 64 GB będzie kosztowała 3479,00 zł, natomiast za wersję o pojemności 256 GB będzie trzeba zapłacić 4229,00 zł. Z kolei iPhone 8 Plus 64 GB pojawi się cenie 3979,00 zł, wersja 256GB będzie kosztowała 4729,00 zł. Oba urządzenia będą dostępne na zamówienie w przedsprzedaży w piątek, 15 września w ponad 25 krajach oraz w sklepach od piątku, 22 września. Polska premiera będzie miała miejsce tydzień po światowej, 29 września.
Modele 7 i 7 Plus są nadal dostępne w sprzedaży, w obniżonych cenach. iPhone 7 32GB kosztuje 2729,00 zł a model 128GB 3229,00 zł, iPhone 7 Plus analogicznie 3319,00 zł i 3819,00 zł.
Źródło i zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy