^

Apple Watch Series 3

Redakcja

13 września 2017

Apple zaktualizował wczoraj swoją ofertę zegarków — wprowadzając nową serię 3. Apple Watch Series 3 zyskał m.in. nowy szybszy dwurdzeniowy procesor, system operacyjny watchOS 4 i pewną dozę niezależności w postaci modułu łączności komórkowej. Niestety niedostępnej na razie w Polsce.
Apple Watch Series 3
Seria 3 Apple Watch występuje wersji z łącznością komórkową oraz jej pozbawionej. Obie są wyposażone w nowy procesor, który ma zagwarantować nam 70-procentowy wzrost szybkości w stosunku do poprzedniego modelu oraz nowy układ łączności bezprzewodowej W2. Właśnie dzięki niemu Wi-Fi będzie o 85 procent szybsze, a technologia Bluetooth i Wi-Fi o 50% bardziej wydajna. Jednak według specyfikacji, nowy zegarek nadal nie obsługuje sieci 5 GHz, co wydaje się nieco dziwne. Ponadto Apple Watch Series 3 ma zapewnić podobny czas pracy na baterii jak poprzednik oraz zachowa praktycznie taki sam rozmiar.
Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 3 z modemem komórkowym umożliwia nawiązywanie połączeń, odbieranie wiadomości bez konieczności połączenia z iPhone’m. Można także pobierać muzykę z serwisu Apple Music lub inne dane. Moduł eSIM przełącza się płynnie, gdy zegarek jest poza zasięgiem iPhone’a. Właściciel będzie dysponował tym samym numerem telefonu, co w iPhonie więc będzie to rozwiązanie bardzo wygodne. Niestety na rynku Polskim na razie nie zobaczymy tej wersji nowego zegarka. Jednak to pewnie tylko kwestia czasu by operatorzy sieci komórkowych wdrożyli u siebie stosowne technologie.
Apple Watch Series 3
Ważną nowością dla osób uprawiających sport z Apple Watch’em jest nowy barometryczny wysokościomierz, który mierzy względne wzniesienia. Dzięki temu wskazania GPS z treningu staną się precyzyjniejsze. Dotychczas tylko w przypadku odbywania treningu z iPhone’m można było takie wskazania uzyskać.
Apple Watch Series 3
Wiele zmian przyniesie sam watchOS 4, który będzie zawierał nowe opcje treningowe i zaktualizowaną aplikację Tętno. Modernizacji poddano także aplikację Trening, która otrzymała nowy interfejs i typy treningu, a także automatyczne ustawienia pływackie. Oprócz aplikacji treningowych, watchOS 4 wprowadza przeprojektowaną aplikację Muzyka i nową aplikację Radio, która umożliwi dostęp do dowolnej stacji radiowej z dala od iPhone’a (oczywiście w wersji komórkowej). Dzięki szybszemu procesorowi, aplikacje będą uruchamiały się szybciej i będą posiadały lepszą grafikę. Dodatkowo będziemy mogli usłyszeć Siri z wbudowanego głośnika.
Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 3 będzie dostępny w Polsce od 29 września br. w wersji podstawowej, bez łączności komórkowej w cenie 1599,00 zł za wersje 38 mm i 1749,00 zł za rozmiar 42 mm, tylko w wersji aluminiowej. Z oferty znika Series 2, a wersja pierwsza w aluminium będzie kosztowała analogicznie 1199,00 zł i 1349,00 zł. W sprzedaży pojawią się także nowe paski.
Źródło i zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Przemysław Witkowski

    Czerwone naklejki na koronkę Apple Watch 1 i 2, dostępne w sprzedaży na aliexpress za 3,2,1… 😉