^

Radio i stream muzyki potwierdzone w Apple Watch

Przemysław Marczyński

26 października 2017

Radio w Apple Watch? Tak, to potwierdzona informacja. Kolejna odsłona watchOS 4 zaoferuje nowe funkcje użytkownikom zegarków od Apple. A to dopiero początek zmian…

watchOS 4.1

Na Twitterze programista Guilherme Rambo ujawnił listę zmian jaka pojawiła się w systemie watchOS 4.1 Gold Master. Jest to zamknięta wersja testowa dla programistów, jednak symbol „GM” oznacza, że jest to finalna odsłona systemu, która trafi do wszystkich użytkowników.

Tylko dla Apple Watch Series 3

Najważniejsze zmiany w systemie to aplikacja Radio. Dzięki niej będziemy mogli słuchać na żywo audycji Beats 1 oraz ręcznie dostrojonych stacji. Kolejną poważną zmianą jest możliwość przesyłania muzyki „w locie” bez konieczności zajmowania miejsca w pamięci zegarka. Nowe funkcje będą dostępne jedynie dla użytkowników najnowszych modeli Apple Watch 3.

Poprawki dla starszych modeli

W zbliżającej się aktualizacji nie zapomniano o starszych użytkownikach zegarków Apple. Chociaż nie otrzymają oni nowych funkcji to jednak spora lista poprawek w opisie watchOS 4.1 GM dotyczy zmian w Apple Watch Series 1. Rozwiązania problemów z hapticą, przypomnieniami i pomiarem tętna. Lista poprawek jest dłuższa i sugeruje, że użytkownicy pierwszych modeli zegarków powinni szczególnie wypatrywać aktualizacji systemu.

Kiedy możemy się spodziewać nowej wersji watchOS 4.1?

Trzeciego listopada nowy iPhone X będzie dostępny w sprzedaży. Ten fakt łączy się z wydaniem iOS 11.1. Najprawdopodobniej będzie to również termin do którego powinniśmy otrzymać aktualizację systemu również dla Apple Watch.
O zmianach w watchOS pisaliśmy w tym artykule.
Witryna watchOS – https://www.apple.com/pl/watchos/
Żródło MacRumors

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy