^

Skąd brać gry na macOS?

Przemysław Marczyński

22 października 2017

Nie będziesz narzekał na brak rozrywki na Maku. Mimo iż nie wszystkie nowe tytuły gier pojawiają się na sprzęcie Apple, zaręczam Ci, że ciągle jest w czym wybierać. Co dla nas ważne, gry, jakie znajdziesz w poniższych sklepach, często potrafią kosztować po kilka złotych, a nadal mogą być powodem nieprzespanych nocy. Skąd brać gry na macOS? Zobacz sam.
Skąd brać gry na macOS?

Steam — największy wybór

To najstarszy i największy sklep z grami gotowymi do pobrania z sieci. Mówienie o Steamie jedynie jako sklepie z grami jest mocno krzywdzące dla tej platformy. Steam gromadzi ponad jedenaście milionów graczy, którzy łączą się w sieci i grają. Dostępny jest na wszystkie platformy: Mac, Windows i Linux. Steam swoją popularność rozpoczął od takich gier jak Half-Life i Counter-Strike, gdzie zarządzano rozgrywkami sieciowymi. Dziś jest to miejsce z bardzo dużą ilością gier również na Maka. Znajdziemy tu największy zbiór cyfrowej rozgrywki, jaki jest dostępny na komputery Apple. Posegregowane tematycznie, z krótkim opisem i często z wideo prezentującym rozgrywkę, dają nam wszystkie potrzebne informację o tym, czy tytuł nas będzie w stanie zainteresować. Nie brakuje tu również akcji promocyjnych, które pozwolą nabyć gry w bardzo dobrych cenach.
www.store.steampowered.com
Skąd brać gry na macOS?

GOG gry stare, ale jare

Stare gry mają w sobie „to coś”. Chociaż nie posiadają tak spektakularnych efektów wizualnych to już fabuła i przyjemność rozgrywki pozwala na doskonałą rozrywkę. Good Old Games jest pomysłem firmy CD Projekt, która stworzyła światowy hit Wiedźmin. I trzeba przyznać, że również GOG był strzałem w dziesiątkę. Sklep ze starymi grami pojawił się nawet na liście najważniejszych witryn magazynu Time. GOG wyróżnia sprzedaż gier bez zabezpieczeń DRM i innych uciążliwości. Druga rzecz, która czyni tę platformę wyjątkową, to ceny. Wśród ponad dwóch tysięcy tytułów możemy kupić prawdziwe perełki po niespełna cztery złote.
www.gog.com

Humble Bundle — w zestawie taniej

Wciąż popularne są akcje promocyjne, w których możemy kupić zestawy gier lub aplikacji. Stroną, która kompletuje takie akcje, jest Humble Bundle. To tutaj autorzy przygotowują zestawienia różnych gier, które dostępne są w określonym czasie i wygasają po kilkunastu dniach. Autorzy serwisu poszli jeszcze dalej, chcąc obniżyć cenę kupowanych programów. Sami możemy decydować, ile zapłacimy za oferowane paczki z grami. Bardziej hojni nabywcy obok kupionych gier otrzymają dodatkowe prezenty i dodatkowe gry. W ramach organizowanych akcji sprzedawane są gry na różne platformy, a także albumy muzyczne i książki.
www.humblebundle.com

Mac App Store — bezpośrednio w systemie

Sklep z aplikacjami mamy wbudowany w system operacyjny. Wystarczy kliknąć w lewy górny róg, wskazując ikonę jabłka, a następnie wybierając z menu App Store. Obok programów znajdziemy tu również gry. Są tu najnowsze produkcje, jakie trafiają na platformę Apple. Taki tytuł jak Civilization VI pojawił się w pierwszej kolejności w zasobach sklepu Apple. Mamy tu również dostęp do gier twórców niezależnych. Za wygodę dostępu do sklepu i brak wymogu instalacji dodatkowych aplikacji zapłacimy wyższą ceną niż oferują wcześniej wspomniane platformy dystrybucyjne.
Artykuł oryginalnie pojawił się w numerze 8/2017 Mój Mac Magazynu.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. xd

    xddd