^

Nowe bety wszystkich systemów Apple, czyli co nas czeka niebawem.

Jaromir Kopp

10 października 2017

iOS 11.1, macOS 10.13.1, watchOS 4.1 oraz tvOS 11.1 wczoraj wieczorem doczekały się drugiej wersji beta, dostępnej dla deweloperów i publicznie (z wyjątkiem watchOS). Poza kolejną serią poprawek i usprawnień wraz z beta 2 wróciła jedna funkcja, nie tak dawno została odebrana nam przez Apple, a za którą tęskniliśmy.

Co nowego

W zasadzie poza nowymi emotikonami bardzo kosmetycznymi poprawkami ikon i animacji nic. Dopiero kilkanaście godzin testów pozwoli sprawdzić, czy Apple uporało się z problemem „znikającej” baterii i stabilności oraz wydajności, na które skarżyło się wielu użytkowników. Jeżeli nie, to dostali oni specjalny nowy emotikon do wyrażenia swojej opinii:

Jest też kilka innych, z których jeż jest moim ulubionym.

Wielki powrót

Ci, co zaznali rozkoszy 3D Touch i mają tę funkcję w swoich iPhone’ach okryli się żałobą, po wycofaniu z iOS 11 możliwości przełączania aplikacji za jej pomocą. Przedwcześnie… właśnie w beta 2 iOS 11.1 znów możemy z niej korzystać i mam mocne przekonanie, że działa u mnie ona sprawniej. Znacznie rzadziej przytrafiają mi się pomyłki przy jej wywołaniu.
Jeżeli nie jesteście zarejestrowanymi deweloperami, możecie wziąć udział w programie testów publicznych. Tutaj wyjaśniamy jak to zrobić.
Tylko proszę nie narzekać! Beta to beta i zazwyczaj ma więcej błędów i sprawia więcej problemów niż wersje oficjalne! *
* nie dotyczy iOS 11, gdzie ostatnie bety sprawowały się lepiej niż finalna.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Remik_K

    „Tylko proszę nie narzekać! Beta to beta i zazwyczaj ma więcej błędów i sprawia więcej problemów niż wersje oficjalne! ”
    Oficjalne to ostatnio jak by betą były, więc większej różnicy nie zrobi instalacja oficjalnej czy bety

  2. sportpoz

    Testuję 11.1 – generalnie super. W końcu system 11.x jest płynny i responsywny. Tak powinna wyglądać oficjalna wersja iOS 11, gdyby nie… Problemy z App Store. Od kilku dni sklep nie chce pobierać aplikacji lub po prostu zawiesza się i to tak, że nie działa kompletnie nic. 🙁