^
Powrót iTunes z App Store

Jak przywrócić App Store w iTunes? Po cichu i w trybie awaryjnym

Jaromir Kopp

10 października 2017

iTunes 12.7 to efekt zbyt dosłownego wysłuchania próśb użytkowników, którzy narzekali na przeciążenie aplikacji. Została z niego usunięta część zarządzająca oprogramowaniem dla iOS oraz sklepem App Store. Dla wielu jednak przedwcześnie.

iTunes 12.7 jest lżejszy.

I to wielu użytkowników pochwaliło, jednak zaraz potem pojawiły się problemy z instalacją programów i dokonywaniem zakupów z poziomu komputera. Część z nich daje się obejść za pomocą Apple Configuratora. Jednak zwłaszcza w dużych firmach trudno obejść się bez obsługi App Store z poziomu komputera.
Samo Apple też nie spisało się najlepiej. Nadal straszą linki ze stron WWW kierujące do App Store, a które uparcie uruchamiają nam iTunes.

iTunes 12.6.3.6 przyszedł z odsieczą.

iTunes 12.6.3.6
Apple ukradkiem udostępnił wersję iTunes 12.6.3, która zawiera obsługę App Store oraz instalowania i zarządzania aplikacjami w iUrządzeniach. Jednocześnie wprowadza obsługę iOS 11 i nowych iPhone’ów. Dostępna jest do pobrania na Mac i PC na stronie wsparcia. Rozwiązanie wydaje się mocno tymczasowe. Poprzednia wersja iTunes z obsługą App Store miała numer: 12.6.2.20. Po instalacji iTunes 12.6.3 nie będziemy ponaglani do jego aktualizacji. Jeżeli zechcemy wrócić do nowszej wersji będziemy musieli zainstalować ją ręcznie.

iTunes 12.6.3.6 jak uruchomić

Po instalacji i uruchomieniu możecie zobaczyć komunikat:
iTunes 12.6.3.6 problem z biblioteką
Jest on spowodowany innym formatem pliku nowszej wersji iTunes 12.7. Aby obejść problem, należy uruchomić iTunes, trzymając wciśnięty klawisz Alt („pół wanny”). iTunes zapyta się, czy utworzyć nową bibliotekę, czy wskażemy mu inną. Jeżeli wybierzemy „Wskaż”, trafimy automatycznie do teczki z biblioteką iTunes, gdzie możemy poszukać „previous library”, czyli starsze wersje. Jeżeli eksperyment ze starszymi plikami biblioteki się nie uda, musimy utworzyć nową.
iTunes 12.6.3.6 wskaż bibliotekę

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Rafał Komorowski

    iTunes 12.7 (czyli ten nowy, bez AppStore’a) ma u mnie nową emejzingową pluskwę, mianowicie widok muzyki „Utwory” (czyli ten, gdzie jest lista piosenek z podziałem na albumy, bez ikon i grafik) notorycznie nie pamięta położenia belki rozdzielającej listę albumów/wykonawców od listy piosenek. Wystarczy się przełączyć na inny widok i już zapomina.