^

Pixelmator 2.4 Cobalt dla iOS 11 ze wsparciem drag&drop

Jaromir Kopp

11 października 2017

Pixelmator dla iOS doczekał się aktualizacji w 4 dni po wydaniu nowej wersji dla macOS. Obie przynoszą zgodność z nowymi systemami i formatem graficznym HEIF, a wersja na iOS pełne wsparcie dla „przeciągnij i upuść”. Pixelmator to znany i lubiany, prawdziwy kombajn graficzny w wyjątkowo przystępnej cenie.

Pixelmator 2.4 Cobalt dla iOS 11 nowości

Aktualizacja Pixelmator 2.4 Cobalt dla iOS

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie obsługi funkcji „przeciągnij i upuść”, która pojawiła się wraz z całkiem przebudowanym „multitaskingiem” w iOS 11 dla iPad. Tę metodę pracy z plikami, od razu polubicie. Oszczędza ona bowiem wiele czasu i pozwala na intuicyjne przenoszenie elementów między aplikacjami, w trybie „Split view” lub „popup”. W ten sposób bez problemu dodacie grafikę ze Zdjęć, przeglądarki Safari (pamiętajcie o prawach autorskich), czy aplikacji Pliki. Podobnie drugą stronę z Pixelmatora do Pages, Keynote i innych.
Pixelmator 2.4 Cobalt dla iOS 11 Drag & Drop
Z nowości w wersji 2.4 dla iOS na iPhone warto wspomnieć możliwość importu grafiki w nowym formacie HEIF. Zapis do tego formatu, tak jak i w wersji desktopowej Pixelmatora nie jest jeszcze możliwy. Reszta zmian to poprawki błędów.
Pixelmator dla iOS kosztuje jedyne 24 zł (link do App Store)

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy