^
Jak zainstalować iOS 11 w wersji beta Druga beta iOS, tvOS w wersji 11.2 oraz watchOS 4.2 i macOS 11.13.2

Jak zainstalować iOS 11 w wersji beta

Redakcja

26 czerwca 2017

Chcesz sprawdzić jak działają najnowsze systemy operacyjne firmy Apple, ale nie możesz się doczekać oficjalnej premiery. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Już dziś ruszył program publicznych testów dla systemu iOS 11 i tvOS. Na macOS High Sierra 10.13 musimy jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem zobacz jak zainstalować iOS 11 na swoich urządzeniach.
Do tej pory nowe wersje systemu były dostępne tylko dla posiadaczy specjalnego płatnego konta developreskiego. Z czasem jednak Apple zadecydowało się udostępnić zainteresowanym użytkownikom swoje systemy. Początkowo był to OS X, a następnie iOS. Dzięki temu rzesza testujących zwiększyła się radykalnie i Apple może lepiej dopracowywać swoje produkty.
Jak zainstalować iOS 11 w wersji beta

Jak zarejestrować się do programu publicznych testów

Aby uzyskać dostęp do Publicznej bety najnowszego wydania, niezbędna jest rejestracja na tej stronie. Dokonujemy jej na podstawie swojego Apple ID. Następnie przechodzimy do zakładki „Enroll your Devices” i wybieramy system operacyjny, który chcemy zainstalować na swoim sprzęcie. Pamiętajmy, że należy bezwzględnie sporządzić kopie zapasowe urządzeń, na których planujemy zainstalować publiczne bety. Proces rejestracji możemy przeprowadzić  w przeglądarce internetowej komputera lub na naszym urządzeniu mobilnym od Apple.
Jak zainstalować iOS 11 w wersji beta

Jak zainstalować iOS 11 Beta

Po wybraniu systemu iOS proces instalacji przebiega z poziomu naszego iPhone’a bądź iPada. Musimy na naszym iUrządzeniu odwiedzić stronę – beta.apple.com/profile i tam przeprowadzić proces logowania za pomocą naszego Apple iD. Wchodzimy w zakładkę „Enroll Your Devices”. Następnie należy pobrać i zainstalować znajdujący się tam profil na naszym urządzeniu. Profil ten pozwoli nam uaktualnić telefon do publicznej bety systemu iOS 11. Aktualizację znajdziemy wchodząc w Ustawienia / Ogólne / Uaktualnienia.
Jak zainstalować iOS 11 w wersji beta

Na koniec ważna uwaga

Opublikowane systemy nie gwarantują nam stabilności. To wersje testowe i należy mieć świadomość, że instalujemy je na własną odpowiedzialność. Może się zdarzyć, że aplikacje, z których będziecie chcieli korzystać, nie będą działać prawidłowo i nie możemy mieć z tego tytułu do nikogo pretensji. Dlatego nie zalecamy instalowania nowych systemów na sprzęcie służącym do pracy. Jeśli jednak ciekawość będzie silniejsza, pamiętajmy o przygotowaniu kopii zapasowej. Życzymy owocnych testów.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy