^
Apple beta

Jak usunąć betę iOS z iPhone’a i iPad’a

Przemysław Marczyński

4 października 2017

Nie chcesz już testować systemu iOS? W tym krótkim poradniku pokażemy jak usunąć betę iOS z twojego urządzenia.

Ciekawość wielokrotnie sprawiła, że sięgaliśmy po publiczne wersje testowe systemów Apple. Firma udostępnia taką możliwość każdemu, kto zarejestruje się na stronie https://beta.apple.com/. O tym jak łatwo dołączyć do tego programu pisaliśmy tutaj.

I chociaż pierwsze wersje próbnych aplikacji trafiają do zamkniętego grona programistów, a później dopiero otrzymuje je środowiska publicznych testerów to jednak wciąż są to wersje niedopracowane. Musimy mieć tego świadomość instalując na swoich urządzeniach wszelkiego rodzaju bety.

Profil Apple beta

Jak usunąć betę systemu iOS

Testy beta nowego iOS 11 wciąż trwają. Jednak po ukazaniu się oficjalnej wersji wielu z nas chce się przesiąść na stabilną wersję. Pojawiające się aktualizacje w systemie iOS nie docierają jednak do osób, które są w programie beta-testów.

Żeby usunąć betę z naszego urządzenia, wystarczy usunąć Profil jaki został zainstalowany na naszym urządzeniu. Aby tego dokonać wchodzimy w Ustawienia / Ogólne / Profil /, wybieramy iOS Beta Software Profile i wskazujemy Usuń profil. Ostatnim krokiem jest restart urządzenia – dłuższe przytrzymanie przycisku włączania wywoła menu wyłączenia iPad’a lub iPhone’a. Po ponownym włączeniu sprzętu będziemy mogli już instalować oficjalne wersje systemu iOS.

Zobacz jak usunąć iOS beta

Zobacz jak usunąć iOS beta

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Michał Liczbik

  Hey, nie działa jeśli chodzi o zejście z iOS 11.1 :/

  • pemmax

   Jesteś pewien? Pamiętaj o restarcie urządzenia po usunięciu profilu.

   • Michał Liczbik

    Wszystkie kroki wykonałem wciąż bez powortu zostałem :/

 2. sportpoz

  Cały iOS 11 jest wielką betą. Testowałem iOS wiele lat, ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim, by wersja stabilna i oficjalna działała gorzej od testowanych wcześniej bet. Nie rozumiem tego.

 3. Marix43

  Mam zainstalowany iOS 11.2 Beata 1 (publiczna), chciałem zainstalować betę 2 i jest problem.
  Cały czas jest na „Proszę o aktualizację…. „. Resetowałem, usuwałem profil, ponownie instalowałem profil – dalej widzę info o becie i ten sam napis. Jak to usunąć?