^

Wolniejsze ładowanie bezprzewodowe w iPhonie 8

Redakcja

28 sierpnia 2017

Już tylko dni dzielą nas od premiery najnowszych telefonów z Cupertino. Choć zadaje się, że wiemy o tych nowych produktach naprawdę wiele, to stale pojawiają się na ten temat nowe informacje. Tak jest też tym razem. Czy czeka nas wolniejsze ładowanie bezprzewodowe w iPhonie 8?
Japoński serwis internetowy Macotakara w swej najnowszej publikacji przedstawia wiadomości dotyczące zastosowania bezprzewodowego ładowania akumulatora w nowym iPhonie 8. Wynika z nich, że Apple nie zdecydowało się na zastosowanie najnowszych standardów ładowania Qi 1.2 przygotowanych przez Wireless Power Consortium. Pozwalałby ono ładować baterię z maksymalną mocą 15 W. Zastosowanie starszego standardu ładowania oznacza, że ładowanie indukcyjne będzie mozliwe z o połowę mniejszą mocą.
Należy pamiętać, że iPhone 8 ma posiadać ekran OLED o przekątnej 5,8 cala, który ma zmieścić się w prawie tej samej przestrzeni fizycznej obudowy, jaką posiada obecny 4,7-calowy iPhone 7. Zapotrzebowanie na energię z pewnością znacząco wzrośnie. iPhone 7 posiada akumulator o pojemności 1960 mAh. Uważa się, że bateria iPhonie 8 przekroczy 2700 mAH. Zatem przy zastosowaniu starszego standardu, ładowanie nowego telefonu może się nieco wydłużyć.
Kwestia ładowania bezprzewodowego jest nadal niejasna. Wcześniejsze pogłoski mówiły, że funkcja ładowania bezprzewodowego ma być cechą wspólną wszystkich zaprezentowanych we wrześniu modeli. Choć sugerowano również, że w początkowej fazie sprzedaży funkcjonalność ta może zostać zablokowana programowo i zostanie włączona dopiero w przyszłych aktualizacjach oprogramowania. Pojawiały się również plotki o tym, że Apple może wymagać od producentów akcesoriów licencji MFI (Made for iPhone), co oznaczałoby, że dostępne na rynku ładowarki nie będą obsługiwane.
Z pewnością wkrótce sprawa się rozstrzygnie. Mamy nadzieję, że lada dzień Apple poinformuje nas o terminie przeprowadzenia swojej konferencji. Wtedy skończą się wszystkie spekulacje i dowiemy się jakie rozwiązania dla swojego najważniejszego produktu zastosowała firma z Cupertino. Na prezentacji tej oprócz najnowszych wersji iPhone’ów mamy zobaczyć także  Apple TV piątej generacji z 4K i HDR oraz zegarek Apple Watch Series 3, który ma zostać wyposażony w technologię LTE. Z pewnością będzie to ciekawe widowisko.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy