^

Mój Mac Magazyn partnerem programu Widzialni Pełnosprawni

Łukasz Banaszak

18 sierpnia 2017

Zazwyczaj na łamach Mój Mac Magazynu skupiamy się wokół sadu Apple, technologii i life style, jednak w swoim rebelianckim DNA mamy mocno zaszczepioną wrażliwość społeczną i zaangażowanie w sprawy dostępności. Dobitnie pokazaliśmy to, wpierając akcję WroAccessibe, następnie wydając wspólnie z Audioteką i Fundacją Orange Polska specjalny numer „Apple bez barier”, który odbił się szerokim echem w skali całej Polski.

Widzialni Pełnosprawni

Miło nam poinformować naszych czytelników, że Mój Mac Magazyn został partnerem programu Fundacji Grupy PKP „Widzialni Pełnosprawni”. Oddaję w tym miejscu głos organizatorom projektu:

Według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności jedynie 26,8% osób z niepełnosprawnościami jest aktywnych zawodowo. W celu przełamania stereotypów i walki z wykluczeniem społecznym Fundacja Grupy PKP rozpoczyna projekt „WidzialniPełnosprawni.pl”. W jego ramach odbędą się m. in. happeningi na 6 dworcach.
– Niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Misją naszego projektu jest wyrównanie szans, chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnościami – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Pierwszy etap akcji to kampania informacyjno-promocyjna. W jej ramach prócz działań medialnych odbędzie się kilkanaście happeningów na dworcach kolejowych.
– Podczas happeningów chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami mogą i powinny być absolutnie pełnoprawne w pracy – podkreśla prezes Fundacji Grupy PKP. – Uruchamiamy także portal internetowy www.widzialnipelnosprawni.pl, na którym pokażemy pracodawcom co mogą zrobić na rzecz osób z niepełnosprawnością. Na portalu będzie można przeczytać także o podstawowych zasadach savour-vivre wobec osób z niepełnosprawnością – dodaje prezes Fundacji. Jak zapewniają organizatorzy podczas wydarzeń nie zabraknie nagród dla uczestników, materiałów informacyjnych oraz konkursów.
W kolejnym etapie akcji Fundacja zorganizuje szkolenie pracodawców z Grupy PKP w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat specyfiki pracy z takimi osobami oraz na temat korzyści wynikających z ich zatrudnienia.
Pierwsza akcja już odbyła się piątek 4 sierpnia na Dworcu Poznań Główny. Następne odbędą się na dworcach Kraków Główny (piątek 11.08.), Gdynia Główna (piątek 18.08.), Łódź Fabryczna (piątek 25.08.2017), Bydgoszcz Główna (czwartek 31.08.), Warszawa Centralna (piątek 8.09.)

Mój Mac jako partner akcji będzie informował o jej przebiegu i aktywnie uczestniczył w najciekawszych wydarzeniach.
Szczegółowe informacje wraz z pełnym harmonogramem wydarzeń są dostępne na stronie programu.
 
Zdjęcie strony projektu
 
 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy