^

Jak dyskretnie wyłączyć czytnik Touch ID

Redakcja

18 sierpnia 2017

W iOS 11 firma Apple dodała znaną z Watch OS funkcję Alarmowe SOS, która ma na celu umożliwienie użytkownikom szybkiego i łatwego wezwania służb ratowniczych w razie potrzeby. Jak się okazuje wykorzystanie tej funkcji to również prosty sposób na dyskretne zablokowanie czytnika linii papilarnych Touch ID.
Jak dyskretnie wyłączyć czytnik Touch ID
Funkcja SOS firmy Apple będzie dostępna na wszystkich telefonach z iOS 11. Jest uruchamiana poprzez pięciokrotne naciśnięcie przycisku uśpienia w iPhonie. Następnie zostanie wyświetlony ekran oferujący przyciski do wyłączania telefonu, wyświetlenia Karty Medycznej (jeśli jest wypełniona w aplikacji Zdrowie) oraz możliwość bezpośredniego wezwania służb ratunkowych, poprzez wybranie numeru 112.
Poniżej standardowo jest dostępny przycisk Anuluj. Po pięciokrotnym przyciśnięciu klawisza Uśpienia i kliknięciu przycisku Anuluj, wyłączony zostaje rownież Touch ID. Wtedy system będzie wymagał podania kodu do odblokowania telefonu. Identyfikator dotykowy zostanie również wyłączony jeśli zostanie wykonane połączenie alarmowe.
Jest to przydatna funkcja ukryta, ponieważ umożliwia dyskretne wyłączenie Touch ID w sytuacji, gdy ktoś może wymusić na nas odblokowanie telefonu przy użyciu odcisku palca, np. kradzieży. Przy wyłączonym identyfikatorze Touch ID nie ma możliwości fizycznego odblokowania iPhone’a przy użyciu palca bez kodu dostępu do urządzenia.
System iOS 11 jest obecnie dostępny w wersji beta dla programistów i osób zarejestrowanych w programie publicznej bety. Oficjalna wersja zostanie udostępniona już we wrześniu. Jeśli jednak już teraz chcesz poznać jego możliwości zobacz jak zainstalować system iOS 11 i zostać beta-testerem.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy