^

Pojawiła się piąta beta iOS 11

Redakcja

8 sierpnia 2017

Premiera nowych systemów firmy Apple zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj Apple udostępniło programistom zarejestrowanym w Apple Developer Center już piątą wersję beta systemu iOS 11.
beta iOS 11
Nowa beta likwiduje istniejące błędy i dodaje kilka nowych funkcji. Dokonano między innymi następujących zmian:

  • Usunięto funkcję wiadomości iCloud, która umożliwia przechowywanie iMessages w iCloud, aby zwolnić miejsce na urządzeniu z iOS lub Mac. Apple twierdzi, że ta funkcja zostanie wydana ponownie w kolejnych wersjach iOS 11. Nie jest jasne, dlaczego została usunięta lub dokładnie, kiedy wróci.
  • Ikona Muzyki w  Centrum sterowania została przeprojektowana z nowym, pulsującym wskaźnikiem, który zawiera listę źródeł audio, takich jak AirPod, głośniki i urządzenia AirPlay. Po naciśnięciu wskaźnika otwiera się listę źródeł, które można szybko wybrać, Dzięki czemu łatwiej jest podłączyć do urządzeń audio lub AirPlay do telewizora.

beta iOS 11

  • Ikona aplikacji Ustawienia została ulepszona. Zamiast szarego, ma ono czarne tło, zwiększając widoczność kół zębatych
  • Ikona aplikacji Aparat została również subtelnie zmodyfikowana, wprowadzając prostszy projekt, który eliminuje dwie poziome, równoległe linie na ikonie aparatu.
  • Podczas nagrywania ekranu iPhone’a lub iPada pasek wskaźników informujący o nagrywaniu jest teraz czerwony, a nie niebieski, co czyni go bardziej widocznym.

beta iOS 11
IOS 11 beta 5 jest obecnie ograniczona tylko dla deweloperów, ale Apple prawdopodobnie wprowadzi te zmiany również w czwartej publicznej becie, którą spodziewamy się zobaczyć jeszcze w tym tygodniu.
Chcesz sprawdzić, jak działają najnowsze systemy operacyjne firmy Apple w wersji beta? Nic prostszego. Wystarczy dołączyć do programu publicznej bet firmy Apple.  Jak zarejestrować się do tego programu publicznej bety i  zainstalować iOS 11 na swoich urządzeniach? Całą procedurę znajdziesz tutaj.
Pamiętaj tylko o tym, że oprogramowanie w wersji beta nie zawsze jest stabilne i może znacząco odbiegać wydajnością od podstawowej wersji systemu. Robisz to na własną odpowiedzialność więc lepiej nie używać do testów urządzenia służącego do codziennej pracy.
A my już dziś czekamy z niecierpliwością na oficjalne wydanie systemów, które pojawi się po wakacjach.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy