^

#6/2017 – Bezpieczeństwo

Przemysław Marczyński

19 czerwca 2017

Czy wystarczy, że używamy sprzętu Apple, aby pozostać bezpiecznym w sieci? Sprawa nie jest tak oczywista, jak może się wydawać. Rynek użytkowników tej marki rośnie i staje się coraz bardziej łakomym kąskiem dla osób zajmujących się hakerstwem. W tym wydaniu Mój Mac Magazyn skupiamy się na najważniejszej kwestii dla każdego z nas – ochronie swoich danych.

Bądź bezpieczny

Poruszamy tu wiele tematów związanych z zagrożeniami, jakie możemy spotkać w sieci. Poznacie historię wirusów na macOS. Dzielimy się również swoimi wrażeniami z pracy na nowym systemie plików, jaki pojawi się w nowej odsłonie system Apple – APFS. Podpowiemy jak zapanować nad hasłami, które na każdym kroku musimy używać podczas używania internetu. Nie brakło również publikacji o bezpieczeństwie dokumentów. Przygotowaliśmy również listę akcesoriów, które pomogą nam w ochronie danych i komputerów.

Sprzęt i aplikacja na wakacje

Czerwiec to również okres wakacyjny. Nie mogliśmy pominąć tego faktu i stworzyliśmy przewodnik wakacyjny. To aplikacja i sprzęt, które musicie zabrać ze sobą na wypoczynek. Warto się zainspirować i sprawdzić, czy aby na pewno mamy już wszystko co będzie nam potrzebne na wakacyjnych wyprawach.

Recenzje najnowszych aplikacji

W recenzjach aplikacji same perełki i nowości. Wieli zwycięzca ostatnich tygodni Things 3, który zdobył wyróżnienie Apple Design Awards. Do tego jeszcze ciepłe programy: Swift Publisher 5 oraz równie nowy Paragon NTFS 5 for Mac.

Witryna wydania —> https://mojmac.pl/czerwiec-2017-bezpieczenstwo/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy