^

Najlepsze programy 2017 roku dla macOS i iOS według Apple

Przemysław Marczyński

8 czerwca 2017

Apple wybrało dwanaście aplikacji, które najlepiej spełniają kryteria nakładane na programistów podczas tworzenia programów. Bierze się tutaj pod uwagę strukturę kodu źródłowego, projekt interfejsu oraz użyteczność programów. W tym roku na platformie macOS królują aplikacje poprawiające produktywność. System iOS został natomiast zdominowany przez gry. Na stronie Apple Designe Award znajdziemy listę laureatów oraz krótką historię programistów tworzących aplikacje.
Cieszy fakt, że wśród zwycięzców coraz mocniej zaznacza się pozycja programistów z Europy. Wśród wyróżnionych znajdziemy studia programistyczne z Niemiec, Włoch, Austrii oraz Słowenii.

Najlepsze programy na macOS

Things 3

Jest to aplikacja z serii GTD do organizacji czasu. Wyróżnia się przejrzystym interfejsem oraz prostotą obsługi. Dodam od siebie tylko, że jestem wyjątkowo dumny z faktu na pojawienie się w zestawieniu tej aplikacji gdyż w zespole Cultured Code jest polski programista Bartek Bargiel.
Link do iOS – kliknij
Link do macOS – kliknij

Bear

Program do tworzenia notatek oraz dłuższych tekstów. Trzech programistów z Włoch wykorzystało do jego tworzenia wiele elementów z preferowanych przez Apple technologii: Core Graphics, Share extensions, 3d Touch, Haptic feedback.
Link do iOS – kliknij
Link do macOS – kliknij

AirMail 3

Doceniany przez wielu klient poczty elektronicznej. Wyjątkowy interfejs i sposób obsługi programu sprawia, że całkowicie zmienia podejście do elektronicznej korespondencji.
Link do iOS – kliknij
Link do macOS – kliknij

Najlepsze programy na iOS

Elk

Program do przeliczania kursu walut. Została tu doceniona wyjątkowo udana implementacja programu na watchOS.
Link do iOS – kliknij

Enlight

Program do edycji zdjęć na iPhone’a i iPad’a. Zawiera narzędzia pozwalające w zaawansowany sposób manipulować obrazem. Interfejs pozwala na łatwą i przyjemną pracę z edytowanymi obrazami.
Link do aplikacji iOS – kliknij

Lake

Program powstał w zespole pięciu programistów pochodzących ze Słowenii. Jest to wspaniała kolorowanka zoptymalizowana pod Apple Pencil. Program został całkowicie napisany w Swift.
Link do aplikacji – kliknij

Kitchen Stories

To jedyna wyróżniona aplikacja wspierająca tvOS. Program uczy gotować. Kitchen Stories zawiera wiele zdjęć, przepisów i filmów prowadzących krok za krokiem w temacie sztuki kulinarnej.
Link do aplikacji –kliknij
Pozostałe pięć aplikacji na liście zwycięzców to gry. Tutaj wyróżniano w głównej mierze niebagatelne pomysły na wykorzystanie funkcji dotyku i 3d Touch w obsłudze gier. Pełna lista laureatów na stronie konkursu Apple Designe Award.
Witryna ADA – https://developer.apple.com/design/awards/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy