^
Nowe iPad Pro z Apple Pencil

Nowy iPad Pro, duży pokazał moc

Łukasz Banaszak

5 czerwca 2017

Dzisiaj wieczorem iPad Pro został odświeżony i to nie w byle jakim stylu! Dostaliśmy nowy design, rozmiar i większą moc kryjącą się pod niesamowitą bryłą aluminium.

O iPadzie Pro

Wiecie doskonale, że jestem wielkim fanem iPadów (prawdopodobnie największym w redakcji MMM), pisałem wiele tekstów o praktyce iPad Only. Na iPadach napisałem pracę magisterską, komentarz do ustawy zachowującej nakładki brajlowskie w kartach do głosowania. W grudniu, kiedy zakupiłem 12.9′ calowego iPada Pro- lotniskowiec mój workflow radykalnie się zmienił. Za sprawą Apple Pencil zyskałem dodatkowy palec, kolejne ogniowe ewolucji (jego recenzję przeczytacie w majowym wydaniu). Wszystkie zdjęcia i filmy obrabiam na mobilnym iOS. MacBook Air, zamienił się w stację roboczą do wykonywania kopii zapasowych.

Nowe iPady Pro

Seria Pro zyskała rzeszę wiernych sympatyków. Rysownicy, artyści malarze, fotograficy i inni profesjonaliści wyczekiwali na kolejną dobrą zmianę. W kuluarowych dyskusjach słyszałem powtarzające się głosy o potrzebie  podziału na większy (iPad) i mały (iPhone) iOS. Apple wsłuchało się, w potrzeby klientów udostępniając im nowego iPada Pro 10,5′ i iPada Pro 12.9′.
Urządzenia posiadają szybki procesor A10x, 4 GB ram i co najważniejsze powiększony próg pamięci wewnętrznej (zaczyna się od 64 GB). Standardowe 32 GB przestały wystarczać (aktualizacja Garage Band potrafi ważyć 1,5 GB). Rysik ma większy support w iOS 11. Szczególnie zobaczymy to w notatkach i aplikacjach dla grafików. Wersja beata iOS 11 z jej natywnym skanem i edycją dokumentów PDF radykalnie zmieniają reguły gry (nie potrzebujemy aplikacji firm trzecich). Nowy design centrum kontroli i większa ingerencja w dock, sprawiają, że iPad Pro zyskał prawdziwą moc. Przeciąganie i upuszczanie danych. Program Files to zupełna petarda. Natywny menedżer plików iCloud, otwiera nowy rozdział w produktywności iPadów.
Wcześniej uparcie twierdziłem, że jest to prawdziwe narzędzie dla mobilnego profesjonalisty. Po WWDC mogę jedynie dodać, że twórczy profesjonaliści, dysponując, takim urządzeniem nie potrzebują niczego więcej do pracy.
IpaD pRO z IOS 11 na pokładzie :)

Cennik w Apple Store

Ceny nowych iPadów zaczynają się od 3199 zł (10,5′) i 3999 zł (12.9′). Apple nie zmieniło nic w zakresie kolorów i akcesorów (Smart Keyboard i Apple Pencil). Użytkownicy iUrządzeń otrzymali przysłowiowego czarnego konia w wyścigu produktywności. W kolejnych publikacjach będziemy informować czytelników Mój Mac Magazynu o nowościach w dużym- iPadowym iOS 11.

Cennik i oferta nowości iUrządzeń jest już na polskiej stronie Apple.

IPad Pro na czarnym tle

Komentarze (0)
L

0 komentarzy