Po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką programowania w nowym języku Swift na już trzecie spotkanie z cyklu, któremu patronuje Mój Mac Magazyn: LET SWIFT Wrocław.
Wszystkich, którzy będą mogli 22 września dotrzeć do samego centrum Wrocławia, zapraszamy na godzinę 19.00 tak jak poprzednio do Klub Proza (Rynek, Przejście Garncarskie 2). Spotkanie powinno potrwać około 2 godzin. Poza prelekcjami możecie spodziewać się niespodzianek i konkursów.
Planowane są jak zwykle trzy prelekcje, wszystkie wyjątkowo interesujące, ale jedna z nich szczególnie przykuła naszą uwagę i wpisuje się w cykl artykułów o dostępności, zapoczątkowanych kwietniowym wydaniem Mój Mac Magazynu „Apple bez barier” zainspirowanym akcją WroAccessible16, której też patronujemy.
Wszystkie 3 prezentacje powinny zająć około 2 godzin, a zaraz po nich rozpocznie się część networkingowo-społecznościowa. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, wystarczy, tylko że klikniesz „wybieram się” na stronie wydarzenia, aby organizatorzy mogli oszacować liczbę uczestników.
opowie o „dostępności”. W Polsce żyje aż 1,8 mln niewidomych lub słabowidzących (wg danych GUS). Pewnego dnia każdy z nas będzie osobą niedowidzącą. Czasami jeden błąd, wypadek lub choroba mogą spowodować, że przestaniesz widzieć w ogóle. Czy zastanawiałeś się, jak 'obsługuje się’ świat, kiedy nie można go zobaczyć? Wymaga to wiele wysiłku. Dlatego nie budujmy dodatkowych barier osobom niewidomym i niedowidzącym, bo naprawdę niewiele potrzeba, aby mogły swobodnie korzystać z aplikacji w swoich telefonach.
uważa, że programiści mają większego Alzheimera niż komputery. Teraz nowoczesne języki robią za nich wszystko. Łącznie z operacjami na pamięci. Sami programiści zapominają jak komputer zarządza swoją pamięcią, co z nią robi, jak nią operuje. Sławetne Gatesowe, że 640kb wystarczy wszystkim teraz brzmi śmiesznie. Ale w sumie dlaczego? Bo ludzie – programiści – korzystają z pamięci kompletnie nic o niej nie wiedząc.
opowie nam w czwartek o radzeniu sobie z Google Analytics i nietypowymi wymaganiami działu SEO, pokaże jak skonfigurować go pod projekt napisany w Swifcie oraz pracować z więcej niż jednym plikiem konfiguracyjnym.
Zdradzi kilka sztuczek do wykorzystania przy implementacji eventów oraz screentracków i pokaże, jak opakować GA w dobrą architekturę, tak by dalsze utrzymanie i rozwój były szybkie i proste. Nie zabraknie też informacji, jak testować implementacje GA zanim przekażemy ją do SEO.
Do zobaczenia na LET SWIFT-Swift Developers Meet-up #3!
Profil cyklu na Facebooku: LET SWIFT Wrocław
Link do wydarzenia: LET SWIFT-Swift Developers Meet-up #3
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.