Nie wiem, czy wiecie, ale bez iPada Pro i Apple Pencil można rysować, a ja mam na to dowody! Po zrobieniu bombowej sesji #WroAccessible16 na wrocławskim lotnisku wróciliśmy do gościnnej Wizytówki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016: BARBARA – infopunkt / kawiarnia / kultura. W udostępnionej nam przestrzeni pomysłodawca i organizator akcji „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” #WroAccessible16 Łukasz Banaszak, zorganizował spotkanie i sesję, na której Ovidiu Lascar z Legnicy pastelami, pisakami i innymi „analogowymi” przyrządami stworzył nasze karykatury!

Zobacz film z zapisem tego wydarzenia.

Na krzesełku przed sztalugą kolejno grzecznie zasiedli:

 • Lucyna Pawlak również artystka, ale najchętniej realizująca swoje prace malarskie pędzlem i uprawiająca różne inne techniki rękodzielnicze od ceramiki po metaloplastykę. Lucyna prowadzi rownież zajęcia plastyczne z dziećmi i dorosłymi.
  Lucyna-Pawlak
 • Dr Jan Stasieńko, dyrektor instytutu Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Przy okazji porozmawialiśmy o tym, jak mocno technologia wkradła się do szeroko pojętego dziennikarstwa, o pracowni multimedialnej z systemem motion capture znajdującej się w DSW oraz o nowym kierunku bezpośrednio związanym z grafiką 3D, modelowaniem, grami i efektami specjalnymi.
  Jan-Stasieńko
 • Łukasz Banaszak doktorant DSW, Ekspert PFON w EDF i organizator wszystkich wydarzeń #WroAccessible 16, którym Mój Mac ma zaszczyt patronować.
  Łukasz-Banaszak
 • Bartłomiej Skrzyński „W-skers”, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Choć ma ogrom obowiązków związanych z pracą, działalnością społeczną (fundacja „Bez barier”) i delegacjami, to często znajduje chwilę, aby pojawić się na działaniach #WroAccessible16, a nawet nagrać z nami podcast.
  Bartek-Skrzyński
 • Ostatnią „ofiarą” wnikliwego spojrzenia, jakim darzył Ovidiu Lascar swoich modeli padł piszący te słowa: Jaromir Kopp.
  Jaromir-Kopp

Całość wydarzenia była dokumentowana za pomocą iPad Air 2 (zdjęcia), iPhona 6s Plus i kamery Elecam Pro 4k. Zobacz film z zapisem tego wydarzenia.

Wszystkie

Ovidiu Lascar pochodzi z Rumunii, jest filologiem angielskim i zajmuje się tłumaczeniami. Rysunek to jego hobby, ale bywało, że również zarobek. W rozmowie zdradził, że zamierza znów znacznie więcej czasu poświęcać rysowaniu i działaniom artystycznym w intencji czego będę trzymał kciuki! ;-)

Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Ovidiu Lascar Bartek Skrzyński Ovidiu Lascar Bartłomiej Skrzyński Ovidiu Lascar Ovidiu Lascar rysuje

Może Cię zainteresować: