Select Page

Z luzem, na wesoło i bez iPad Pro… czyli Ovidiu Lascar maluje karykatury #WroAccessible16

Z luzem, na wesoło i bez iPad Pro… czyli Ovidiu Lascar maluje karykatury #WroAccessible16

 • 1
 • 26.04.2016
Jaromir Kopp

Nie wiem, czy wiecie, ale bez iPada Pro i Apple Pencil można rysować, a ja mam na to dowody! Po zrobieniu bombowej sesji #WroAccessible16 na wrocławskim lotnisku wróciliśmy do gościnnej Wizytówki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016: BARBARA – infopunkt / kawiarnia / kultura. W udostępnionej nam przestrzeni pomysłodawca i organizator akcji „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” #WroAccessible16 Łukasz Banaszak, zorganizował spotkanie i sesję, na której Ovidiu Lascar z Legnicy pastelami, pisakami i innymi „analogowymi” przyrządami stworzył nasze karykatury!
Zobacz film z zapisem tego wydarzenia.
Na krzesełku przed sztalugą kolejno grzecznie zasiedli:

 • Lucyna Pawlak również artystka, ale najchętniej realizująca swoje prace malarskie pędzlem i uprawiająca różne inne techniki rękodzielnicze od ceramiki po metaloplastykę. Lucyna prowadzi rownież zajęcia plastyczne z dziećmi i dorosłymi.
  Lucyna-Pawlak
 • Dr Jan Stasieńko, dyrektor instytutu Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Przy okazji porozmawialiśmy o tym, jak mocno technologia wkradła się do szeroko pojętego dziennikarstwa, o pracowni multimedialnej z systemem motion capture znajdującej się w DSW oraz o nowym kierunku bezpośrednio związanym z grafiką 3D, modelowaniem, grami i efektami specjalnymi.
  Jan-Stasieńko
 • Łukasz Banaszak doktorant DSW, Ekspert PFON w EDF i organizator wszystkich wydarzeń #WroAccessible 16, którym Mój Mac ma zaszczyt patronować.
  Łukasz-Banaszak
 • Bartłomiej Skrzyński „W-skers”, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Choć ma ogrom obowiązków związanych z pracą, działalnością społeczną (fundacja „Bez barier”) i delegacjami, to często znajduje chwilę, aby pojawić się na działaniach #WroAccessible16, a nawet nagrać z nami podcast.
  Bartek-Skrzyński
 • Ostatnią „ofiarą” wnikliwego spojrzenia, jakim darzył Ovidiu Lascar swoich modeli padł piszący te słowa: Jaromir Kopp.
  Jaromir-Kopp

Całość wydarzenia była dokumentowana za pomocą iPad Air 2 (zdjęcia), iPhona 6s Plus i kamery Elecam Pro 4k. Zobacz film z zapisem tego wydarzenia.
Wszystkie
Ovidiu Lascar pochodzi z Rumunii, jest filologiem angielskim i zajmuje się tłumaczeniami. Rysunek to jego hobby, ale bywało, że również zarobek. W rozmowie zdradził, że zamierza znów znacznie więcej czasu poświęcać rysowaniu i działaniom artystycznym w intencji czego będę trzymał kciuki! 😉
Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Ovidiu Lascar Bartek Skrzyński Ovidiu Lascar Bartłomiej Skrzyński Ovidiu Lascar Ovidiu Lascar rysuje

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

 1. toto

  Bravooo si felicitari Ovidiu scump…!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!