^

„Pear 2 Pear” wydanie specjalne, czyli w słusznej sprawie ponad podziałami #WroAccessible16

Jaromir Kopp

20 marca 2016

O „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” (w skrócie #WroAccessible16) jako patroni medialni pisaliśmy już wielokrotnie (bo o ważnych rzeczach trzeba pisać). Jednak rozwój akcji wymyślonej przez Łukasza Banaszaka zaskoczył nawet nas i chyba samego organizatora rownież.
Jednym z bardziej zaskakujących efektów #WroAccessible16 jest wspólne i do tego wyjazdowe nagranie podcastów MyApple Daily oraz Pear 2 Pear! Choć podcast prowadził Krystian Kozerawski z MyApple.pl przy udziale Jaromira Koppa i Łukasza Banaszaka, to główną rolę odegrał Bartłomiej Skrzyński – Rzecznik Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, którego zawszę warto posłuchać!
Zapraszamy do wysłuchania tego wyjątkowego z wielu względów i poruszającego bardzo ważne tematy podcastu Pear 2 Pear” & „MyApple Daily.
Link do iTunes: „Pear 2 Pear #39A – Gruszki ponad płotem, czyli przełamujemy bariery
1d47f9e9-ffb3-4436-84d4-fac0bc065a3b
Sama idea akcji #WroAccessible jest prosta, a przez to pojemna i łatwo przyswajalna. Łukasz Banaszak organizuje spotkania–sesje zdjęciowe w różnych miejscach Wrocławia i Dolnego Śląska, które albo kojarzą się z dostępnością, albo wręcz przeciwnie. Nie zawsze miejsce jest najważniejsze. W sesjach biorą udział osoby, które często same muszą pokonywać bariery lub innym w pokonywaniu tych barier pomagają w różniej formie. Więcej dowiecie się z kwietniowego wydania Mój Mac Magazynu.
IMG_1575
Przy okazji zapraszam do oglądania transmisji Live z poniedziałkowego spotkania z prof. Janem Miodkiem w Teatrze im. Modrzejewskiej organizowanego przez „Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy” również w ramach #WroAccessible16.
Transmisja będzie do obejrzenia od godziny 17.00 (21 marca 2016) na stornie MacWyzanwca.pl
Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy