Wczoraj (piątek, 22 kwietnia) dzięki uprzejmości Pani Moniki Żukowskiej z Portu Lotniczego Wrocław mieliśmy okazję przeprowadzić kolejne działania akcji Łukasza Banaszaka #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” właśnie na wrocławskim lotnisku.

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16 samolot cargo

Po odpowiednim instruktażu zostaliśmy wpuszczeni w niedostępne obszary lotniska. Oczywiście, zanim to nastąpiło, odbyliśmy pełną kontrolę, jaką przechodzą pracownicy, załogi samolotów i obsługa lotniska, czyli przeszliśmy drogę taką samą jak personel. Podczas odprawy wykryto między innymi mikrofon i statyw w moim plecaku, ale obeszło się bez kontroli osobistej.

Dalej pod czujnym okiem opiekunki i ochrony portu, mogliśmy robić zdjęcia w różnych zakamarkach lotniska np. w sortowni bagażu oraz na płycie. Naszą uwagę szczególnie przyciągnął ambulift, czyli specjalny pojazd, którym z i na pokład samolotów mogą bez trudu dostać się osoby na wózkach, noszach czy inne mające problemy z poruszaniem. Pod względem dostępności wrocławskie lotnisko może być wzorem nawet dla wielu europejskich metropolii.

Ambulift Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Akcja #WroAccessible16 na wrocławskim lotnisku poza możliwością zrobienia ładnych i nietypowych fotografii dała mi sporo rozrywki, bawiłem się wręcz bombowo, a materiał z sesji jest wybuchowy! ;-)

Sami oceńcie małą próbkę fotografii, które zostały zrobione na lotnisku, oczywiście za pomocą sprzętu Apple.

Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16

Fot. b&w: Łukasz Banaszak, fot. kolor: Jaromir Kopp

 

Może Cię zainteresować: