^

Nowe aplikacje dla Apple Watch tylko z watchOS 2

Przemysław Marczyński

25 kwietnia 2016

Apple od 1 czerwca 2016 roku kończy wsparcie dla pierwszej wersji systemu dla swojego zegarka. Od tego dnia wszyscy programiści będą zmuszeni do użycia watchOS 2 dla swoich aplikacji. Krótki komunikat o tej sprawie można znaleźć na stronach Apple.
Warto przypomnieć, że premiera watchOS 1 miała miejsce w kwietniu 2015 razem z zegarkami Apple Watch. Jednak już ww wrześniu została wydana kolejna odsłona systemu – watchOS 2. Cykl życia pierwszej edycji systemu był chyba najkrótszy w całej historii firmy co może świadczyć o jego dużych niedociągnięciach. Wracając pamięcią do opinii pierwszych użytkowników Apple Watch – mówiono, że aplikacje mają problem z wydajnością i płynnością działania – można być zadowolonym z próby odcięcia się od watchOS 1.
Już 13. czerwca będziemy świadkami kolejnej konferencji dla programistów WWDC – https://developer.apple.com/wwdc/ Możemy być pewni, że znajdzie się na niej miejsce dla pokazania nowych funkcji jakie przyniesie nam watchOS 3.
Więcej o watchOS 2 można przeczytać na stronie – https://developer.apple.com/watchos/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Lokinpl

    Plotkuje się, że WATCH będzie coraz bardziej samodzielny. Już teraz jest ciekawie. Przez tydzień używam AW bez iPhone(jest w naprawie) i w znanych sieciach WIFI działa spora część funkcji systemu i kilka zew. aplikacji.