^

W iTunes przygotowano coś ekstra…

Przemysław Marczyński

15 lipca 2014

Itunes extras

… dla kinomaniaków. Wraz z aktualizacją programu iTunes do wersji 11.3 sklep rozpoczyna wsparcie dla „dodatków” w filmach HD. Lubię czasem kupić sobie jakąś pozycję na krążku, szczególnie gdy posiada rozszerzone sceny filmowe i inne ciekawe niespodzianki. Od teraz podobnym materiałem znanym z „rozszerzonych wersji” filmów będą mogli się cieszyć klienci kupujący filmy u Apple.

Itunes extras4

Z punktu widzenia klienta ważne jest, że dystrybutorzy filmów w łatwy sposób będą mogli „uaktualnić” zakupiony już przez nas film. Zatem nie bądźcie zdziwieni, że za jakiś czas zakupione przez Was filmy otrzymają potężny materiał pełen dodatków. Nie mniej ze sposobu aktualizacji materiałów wideo powinni być zadowoleni sprzedawcy. Bez większych problemów będą mogli kusić nas zwiastunami czy ścieżką dźwiękową z nowych produkcji, które będą umieszczane w zakupionych już przez nas filmach.

Niestety start usługi iTunes Extras w polskim sklepie jest delikatnie mówiąc mizerny. W kategorii filmów, które oferują rozszerzoną wersję znajdziemy dokładnie jedną pozycję – Saving Mr. Banks.

Itunes extras2

W amerykańskim sklepie wygląda to już znacznie, znacznie lepiej.

Itunes extras3

Cieszy fakt, że Apple dogoniło nośniki DVD w kwestii materiału znajdującego się na płytach. Filmy w wersji rozszerzonej wyglądają teraz dokładnie tak samo jak te włożone do napędu. Wita nas menu z którego będziemy mogli wybrać film, wycięte sceny, teledyski i co tam sobie wytwórnia filmowa zażyczy.

Itunesextras5

Do pełni szczęścia brakuje mi dwóch rzeczy. Możliwości odszukania wreszcie w Zakupionych (Purchased) sekcji z filmami – na razie jest Muzyka, Książki oraz Aplikacje.

Itunespurchased

Najbardziej jednak wyczekuję chwili, gdy będę mógł wykupić abonament i mieć możliwość wypożyczania filmów bez żadnych ograniczeń. Cała infrastruktura wydaje się być gotowa. Poproszę zatem o podpisanie konkretnych umów i uruchomienie iTunes Cloud Pro w cenie 25 złotych miesięcznie. Biorę w ciemno, szczególnie, że mój telewizor nie jest wpięty kablem do żadnej telewizji kablowej, za to Apple TV i internet bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Jeśli HBO GO, nie chce moich pieniążków, to może Apple? Jak myślicie?

Tutaj znajdziecie krótki film pokazujący możliwości iTunes Extras – klik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Peter Nowak

  News sprzed tygodnia. Naprawde?

  • pemmax

   Nie sprzed tygodnia ale zaledwie ma 6 dni. Mój Mac nie jest serwisem informacyjnym tylko blogiem. Nie miałem czasu wspomnieć o tym wcześniej a wydaje mi się, że temat wart jest poruszenia. Ot wszystko.

   • endru098

    Dzięki za „przestarzałą” informację, o której dowiedziałęm się dopiero od Ciebie. 🙂 Czytam różne serwisy (może niezbyt dokładnie) ale nigdzie o tym wcześniej nie przeczytałem.

   • Michał Bukowski

    Bardzo dobrze, że pojawiają się taki wpisy. Nie śledzę codziennie serwisów informacyjnych dotyczących Apple i cieszę się, że mogę na tym blogu poczytać ciekawe notki. Ten blog to świetna sprawa!

  • MDW2

   Wielki problem. To blog i autor może publikować swoje przemyślenia np. na temat Powstania Styczniowego w 1863 roku. 🙂