^

Obejrzę "Grę o tron". Pomocy.

Przemysław Marczyński

22 kwietnia 2014

Graotron sezon4

Miałem wrażenie, że trwam w dobie internetu. Zakupy robię klikając w e-sklepie. Gazety czytam poprzez Zinio na iPadzie. Komunikuję się z ludźmi poprzez pocztę e-mail. Coraz rzadziej wysyłam sms-y, a wiadomości tekstowe ślę przez Facebooka lub iMessage. Telewizji też już nie oglądam w telewizorze ale większość treści konsumuję poprzez wypożyczalnie VOD lub iTunes. Nawet wiadomości przetrawiam na stronach internetowych stacji telewizyjnych. W sumie nic wielkiego bo to za co cenię internet to brak sztampowych – wyznaczonych godzin na przyswajanie treści. Kiedy mam czas to siadam do obejrzenia lub przeczytania informacji. A czasu tego podobnie jak każdy z nas mam coraz mniej więc sieć jest dla mnie wybawieniem. Pewnie dlatego zrezygnowałem z abonamentu TV u naszych telekomów NC+ czy Cyfrowy Polsat. Najzwyczajniej nic nie oglądaliśmy i nie było sensu wydawać pieniędzy. Zresztą… wszystko jest w sieci.

Pojawił się jednak problem. Na punkcie serialu „Gra o tron” mam nie lada „chypcia”. Na półce stoją wszystkie sezony na niebieskim nośniku. Poprzednie emisje to było jak rodzinne święto gdy zasiadałem z małżonką przed szklanym ekranem HBO w NC+. Pytanie jest zatem proste, jak obejrzeć ten serial i nie kraść jeśli nie mam ochoty kupować abonamentu z którego obejrzę jedynie TEN serial. Usługa HBO Go wydaje się być idealnym narzędziem. Płacę miesięczny abonament i oglądam w sieci serial, ba!!!, kilka seriali i filmy. Chcę zapłacić! Pragnę oddać moje pieniądze i podziękować twórcom świetnego serialu. Oddam moją krwawice za ich pracę. Nie chcę kraść!

Abonament w Cyfrowym Polsacie (Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD + HBO HD + HBO GO) to prawie 90 złotych – klik. W NC+ wychodzi tyle samo (Comfort+) – klik. To wszystko okraszone 24 miesięczną umową. A ja chcę tylko obejrzeć „Gre o tron”, która ma 10 odcinków. Dwa i pół miesiąca telewizji. Tyle mnie interesuje. Czy w dobie internetu tak trudno jest przygotować platformę dla klienta mojego pokroju. Nie wydaje mi się, żebym był jakiś wyjątkowy, nadto wymagającym, dziwnym. Wystarczy uwolnić HBO Go i dać mi możliwość uiszczenia opłat. W internecie jest wszystko. Dlaczego mam być zmuszany do ściągania odcinków z Torrentów czy innych serwisów udostępniających filmy? Im dłużej się nad tym zastanawiam tym mocniej się przekonuję, że jeśli faktycznie tak trudno jest legalnie sprzedać świetny serial w Polsce to może jedyną drogą pozostaje kradzież? Czy ja jestem idiotą? Poradźcie mi bo za nic nie mogę zrozumieć tej prostej zależności – Płacę za serial = Oglądam. Nie mam możliwości kupna serialu = Oglądam bo mam komputer podłączony do sieci.

Poradźcie mi drodzy czytelnicy, co robić. Gdzie mam zanieść pieniądze, żeby wyświetlić „Grę o tron”. Komu mam zapłacić? Forsę zaniosę nawet w zębach jeśli jest problem z przelewem przez internet.

Witryna serwisu HBO Go, gdzie serial można oglądać w sieci – http://www.hbogo.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Daniel Kryc

  Nic nie poradzę że mieszkasz gdzie mieszkasz. Z punktu widzenia ludzika który mieszka za granicą wygląda to tak: premiera serialu w telewizji następuje max 6 tygodni po premierze w USA. Więc jestem w miarę na bieżąco, a za dostęp do telewizji i tak już raz zapłacilem. I mam tu na myśli kanał publiczny. Ostatni sezon Homeland był na ten przykład o tydzień przesunięty w stosunku do premiery w USA.

 2. NiLok

  śmieszna sprawa… wszedłem sobie na stronę HBO Go, kliknąłem w „Grę o Tron”, zaktualizowałem Microsoft Silverlight i… odpaliłem pierwszy odcinek nowego sezonu. tak po prostu. do tego można wyłączyć polskiego lektora i zapodać napisy. nie wiem, może to tylko taka promocja, żeby zademonstrować działanie, bo żeby założyć konto w HBO Go, to już trzeba mieć abonament w jednej z sieci kablowych…

  • pemmax

   Tak, to wabik. A ja poproszę o możliwość skorzystania z tej usługi bez wiązania się z firmą trzecią (operatorem TV). Widać są możliwości techniczne, żeby oglądać HBO Go. Niech tylko ktoś doda tam opcję płatności i będzie pięknie.

 3. CoSTa

  Przemek, olej po prostu. Jeśli nie chcą twoich pieniędzy, to się nie narzucaj. Też chciałem być legalny swego czasu i już mi przeszło. Nie lubię, gdy ktoś ze mną chce pogrywać, szkoda na to czasu i moich ciężko zarobionych pieniędzy. HBO mam, tym bardziej nie mam wyrzutów sumienia przez łupaniem z torrentów kolejnych odcinków do swojej plexowej biblioteczki. Wymóg posiadania abo aby płacić kolejne za możliwość dojścia do już raz opłaconych treści online jest… No, „słaby” to cywilizowane określenie. Jak by co odezwij się, podrzucę ci co trzeba 🙂

  • pemmax

   Czy sugerujesz, że mam Ci zapłacić abonament za dostęp do Gry…? 😉

   • CoSTa

    Sugeruję, byś olał abonamenty, zapisał się gdzie trzeba i sobie oglądał do woli 😉

 4. Grzegorz Okaz

  Najwyraźniej w Polsce nikt nie chce naszych pieniędzy. Głupia sprawa – najwygodniejszym rozwiązaniem jest niestety kradzież. Również wciąż czekam na rozwiązanie… ;-/

 5. nightgoth

  poczekaj az sie skonczy caly sezon i kup w itunes