^

Opera dla iPada

OperaMini tablets

I jest. Stawiałem, że nowa Opera dla iPada pojawi się w okolicy premiery drugiej wersji tego tabletu. Widać nie udało się. Dzisiaj Opera mini pojawia się w App Store i daje popalić konkurencji. Chociaż po optymistycznych westchnieniach nad wersją na iPhonea w praktyce okazało się, że czar szybko prysł. Brak wygodnej nawigacji (wycięto opcję szczypania i przybliżania) rozczarował na dłuższą metę. Dziś jednak otrzymujemy nowy produkt, skierowany zarówno na iPhonea jak iPada. I muszę powiedzieć, jestem na TAK!

Operamini1

Działa opcja szczypania do przybliżania ekranu. Obsługa zakładek, jest rozwiązana wyśmienicie, z podglądem na bieżąco danej strony. Opera, jak to Opera, jest szybka. Podczas cofania stron nie „zaciąga” jej ponownie. Mała sprawa, ale niebagatelnie polepsza to komfort przeglądania stron. Całkiem przyzwoicie działa również menu kontekstowe. Przytrzymując dłużej palec na odnośniku lub tekście otrzymamy na przykład opcję zachowania obrazka, otworzenia strony w nowej karcie lub zaznaczenia i wyszukania frazy w Google.

Operamini2

Dzięki funkcji synchronizacji wszystkie nasze zakładki mogą wymieniać się pomiędzy telefonem, komputerem czy tabletem. Kto używa Opery ten zna to rozwiązanie, na którym osobiście się nie zawiodłem (współdzielenie danych Mac i PC).

Nowa Opera wygląda naprawdę dobrze i jestem pewien, że nie podzieli losu pierwszej wersji z iPhonea. Polecam sprawdzić. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.

Opera w App Store – kliknij
Cena – darmowa
Witryna Opery dla tabletów – http://www.opera.com/mobile/features/tablets/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. CoSTa

    Faktycznie, ta wersja jest zdecydowanie sensowniejsza niż poprzednia. Tamtej nie dało się używać po prostu. Po krótkiej zabawie teraźniejszą co prawda nie przesiądę się ale już nie będę pukał się w czoło, gdy używanie Opery mobilnej ktoś mi będzie proponował 🙂

  2. Elrobsono

    Opera ma jeden wielki plus – Turbo. W przypadku wolnejnsieci albo ograniczonego transferu to po prostu najlepsza opcja. iOS nie jest dla nich priorytetowy, bo wprowadzenie 6 zajęło im mnóstwo czasu. Ja w pełni funkcjonalna i stabilna beta bawilem się już na MWC w lutym i wtedy zapewniano mnie że premiera tuż tuż.