^

Adobe Photoshop za 35 Euro

Przemysław Marczyński

12 kwietnia 2011

Photoshop cs5 box

Razem z wczorajszą premierą pakietów Adobe oznaczonych numerem 5.5, pojawiła się bardzo ciekawa informacja w notce prasowej. Adobe wprowadza system subskrypcji na swoje oprogramowanie.

Z tego co dopatrzyłem się w sklepie internetowym Adobe, będzie można wypożyczać aplikacje na 1 miesiąc lub na 1 rok. Opłaty będą pobierane miesięcznie i będą różne w zależności od okresu na jaki zakupimy subskrypcję. Na przykład Adobe Photoshop CS5 w miesięcznym wynajmie kosztować będzie 59,29 Euro z VAT. W rocznej dzierżawie opłata spadnie do 42,35 Euro z VAT/miesiąc.

Pewne jest, że pojawi się subskrypcja na aplikacje Photoshop i Pakiety Premium i Master Collection. Przykładowe ceny wynajmu programów: Adobe Photoshop już za 35 Euro, Adobe Design Premium CS5.5 za 89 Euro miesięcznie, a Adobe Creative Suite 5.5 Master Collection za 145 Euro miesięcznie.

Bardzo dobry ruch w mojej ocenie. Możliwość wynajmu programów przybliży użytkownikom korzystanie z legalnych aplikacji, które przecież nie są tanie. Docenić to powinni szczególnie freelancerzy, którzy przez okres krótkiego czasu będą musieli zaopatrzyć się w program do zrealizowania konkretnego zadania w projekcie. Ten ruch Adobe wytrąca argument, że używa się pirackiego oprogramowania „tylko na chwilkę”, a osoby w ten sposób podchodzące do legalności czują się usprawiedliwieni. Piracki Photoshopa tylko do retuszu czerwonych oczu i to nie zarobkowo… wybacz, ale to stwierdzenie właśnie straciło sens.

Ps subscr

Subskrypcja aplikacji Adobe powinna ruszyć od połowy maja. Zakup zrealizujecie w internetowym sklepie Adobe.

Internetowy sklep Adobe – kliknij
Witryna Adobe Polska –  http://www.adobe.com/pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. sarmacki

    I to jest własnie news, o którym powinniście trąbić na prawo i lewo!! Wchodzi nowa jakość. Zabawienie dla freelancerów. I małych firm. Ciekawym czy tego typu subskrypcje przyjmą się w innym rodzaju oprogramowania?