^

Nowy Adobe dla urządzeń moblinych – Creative Suite 5.5

Przemysław Marczyński

11 kwietnia 2011

CS55

Pisząc w temacie „nowy” mam na myśli kolejną odsłonę pakietu Adobe. Niech nie zmyli Was numeracja sugerująca darmową aktualizację. Wersja połówkowa, będzie wymagała od nas uiszczenia opłaty podobnej tym, które musimy wysupłać na nowy produkt.

Nowy Creative Suite 5.5 to zwrócenie szczególnej uwagi na platformę mobilną. Tym krokiem Adobe definitywnie podkreśla, że rynek tabletów staje się ważnym kierunkiem podczas tworzenia aplikacji.

Nowa odsłona pakietu Adobe to możliwość łatwego tworzenia aplikacji dla Androida, BlackBerry i iOS. Mówimy tutaj zarówno o interaktywnych aplikacjach jak i materiałach dźwiękowych i wideo.

Wśród nowych narzędzi znajdziemy:

Funkcja Content-Aware Fill w programie Photoshop CS5 Extended usuwa z obrazów szczegóły lub obiekty i wypełnia puste miejsca, dzięki czemu obraz wygląda tak, jakby usunięty element nigdy nie istniał.

After Effects CS5.5 oferuje nowe funkcje, takie jak Warp Stabilizer, Camera Lens Blur i Light Falloff, które umożliwiają poprawianie sekwencji wideo w procesie postprodukcji.

Illustrator CS5 ma kilka zaawansowanych funkcji, w tym pociągnięcia pędzla o zmiennej szerokości, precyzyjne strzałki, regulację linii kreskowanej, rozciąganie pędzli i kątowe ustawianie pędzli.

InDesign ułatwia i przyspiesza wszystkie czynności, od wyrównywania obiektów i ustawiania odległości między nimi po regulowanie efektów kątowych — bez względu na to, czy użytkownik projektuje dokument z przeznaczeniem do druku, oglądania na ekranie czy też do obydwu tych celów.

Specjalnie dla środowiska mobilnego pojawiają się nowe funkcje, które mają wspierać produkcję treści na tablety:

Folio Producer w programie InDesign, które działają w połączeniu z pakietem Adobe Digital Publishing Suite, profesjonalni twórcy mogą projektować multimedialne cyfrowe czasopisma, gazety, publikacje korporacyjne i reklamy przeznaczone do czytania na tabletach Apple iPad i BlackBerry PlayBook oraz na różnych tabletach z systemem Android.

Nowe funkcje w programie Adobe Flash Builder 4.5, Flash Professional CS5.5 i wprowadzenie środowiska Flex 4.5 pozwalają projektantom i programistom tworzyć aplikacje mobilne działające na urządzeniach iPhone, iPad, Android i BlackBerry Playbook.  Aplikacje te mogą być łatwo rozprowadzane za pośrednictwem takich rynków, jak iTunes App Store firmy Apple, Google Marketplace i BlackBerry AppWorld.

Adobe Mercury Playback Engine, rozszerza wspomaganie sprzętowe przez procesor graficzny (GPU) na laptopy i dodatkowe karty, co umożliwia użytkownikom szybsze uruchamianie projektów, uzyskiwanie przyspieszenia GPU w większej liczbie funkcji dzięki otrzymywaniu informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym oraz bardziej płynną pracę z rozdzielczością 4k i wyższą.

Nowe Pakiety Adobe to także możliwość zaprzężenia tabletów do pracy. iPad znów został doceniony i ma dzielnie wspierać Photoshopa w pracy twórczej.

Aplikacje na Apple iPad: Adobe Color Lava for Photoshop, Adobe Eazel for Photoshop i Adobe Nav for Photoshop umożliwiają użytkownikom tworzenie niestandardowych próbek kolorów, malowanie oraz sterowanie popularnymi narzędziami programu Photoshop z tabletów.

Adobe Creative Suite 5.5 ma pojawić się w przeciągu 30 dni w sklepach.

Sugerowana cena detaliczna pakietów:

* CS5.5 Master Collection – 2169 Euro,
* CS5.5 Design Premium — 1609 Euro,
* CS5.5 Web Premium — 1399 Euro,
* CS5.5 Production Premium — 1899 Euro,
* CS5.5 Design Standard — 1119 Euro.

Więcej na Adobe Polska – www.adobe.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy