^

Service Pack 1 dla Microsoft Office for Mac 2011

Przemysław Marczyński

13 kwietnia 2011

MicrosoftAutoUpdate

Microsoft udostępnił dużą aktualizację do swojego pakietu biurowego dla komputerów Apple – Office 2011. Obok zapowiadanej poprawy stabilności i bezpieczeństwa, dodano nowe funkcje do składowych pakietu.

Najwięcej nowych funkcji otrzymał Outlook – aplikacja do obsługi poczty elektronicznej. Dodano długo wyczekiwaną funkcję synchronizacji kalendarza, notatek i zadań. Dodano możliwość przesłania dalej wiadomości oraz poprawiono funkcje Reguł.

PowerPoint może od teraz zabezpieczać prezentacje hasłem. Poprawiono podgląd wydruku, oraz odtwarzanie nagrań narratora.

Excel to poprawki stabilności podczas wklejania dużych pakietów danych. Załatane zostały problemy z zapisem i wydrukiem. Możliwa staje się praca z narzędziem Solver.

Word, to narzędzie z którego korzystam codziennie. Witam więc z dużą radością eliminacje usterek, które najbardziej mnie irytowały. Po pierwsze prawidłowo działa sprawdzanie pisowni. Nie trzeba przeskakiwać do opcji języka i zmieniać je za każdym razem na polski. Mała rzecz, a cieszy czyli przewijanie w tle okna również działa. Dalej mamy poprawki stabilności podczas zapisywanie niektórych plików, ulepszono funkcję wyszukiwania, a także wydruk.

Koniecznie zaopatrzcie się w tą łatkę. Gdy kurz opadł po presji wydania nowego pakietu, a ramy czasowe projektu musiały być szczelnie domknięte, Microsoft nie ustrzegł się kilku błędów. Teraz już na spokojnie można było je załatać. Kilka minut pracy z pakietem po aktualizacji pokazuje, że wszystko powinno działać bez zarzutów. Przeoczono tylko jedną sprawę, podgląd wiadomości z Outlooka wprost z Findera. Niestety, Szybki podgląd spacją nadal nie działa.

Łatę znajdziecie klikając w menu Pomoc w jednym z aplikacji Microsoftu. Możecie też ją zassać bezpośrednio z internetu tutaj. Waga pliku 245,5MB.

Więcej o Office dla Mac 2011 znajdziecie na http://officedlamac.pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. MACiek

  .. czy wam też po aktualizacji pakietu MAC Office język zmienił się na CZESKI ?!?!?!

  • Przemysław Marczyński

   Nie mam takiego problemu. Wszystko działa jak należy. Dziwne…

 2. MACiek

  język zmienia się w:
  – word, sprawdzanie pisowni
  – w preferencjach, język i tekst, formaty, region

 3. grafmarr

  A mnie ciekawi dlaczego nadal w Excelu nie ma suwaka „pomniejsz/powiększ” po prawej stronie na dole, tak jak to jest w Wordzie i PowerPoincie. Nie wspominając o tym, że w wersji pod Windows już Excel 2007 posiada tą funkcjonalność.
  Druga sprawa, to dlaczego w Outlooku 2011 nadal nie ma opcji „potwierdzenia odbioru maila” przy wysyłaniu. Funkcjonalność ta jest powszechnie wykorzystywana przez większość użytkowników Outlooka pod Windowsem.

 4. Tomek Sosnówka | sosen-blog.pl

  Witam, zaczynam zabawę z tym pakietem. Wcześniej korzystałem z OO i tam była ta opcja. Chodzi mi dokładnie o sprawdzanie pisowni tylko nie tylko gramatyki ale również wstawianie przecinków itp. /interpunkcja?/. MS Office na Win i OO /po zainstalowaniu dodatkowego rozszerzenia/ coś takiego posiadają. Jak jest tutaj? Nie ma czy może źle szukam?