^

MacGraPhoto 2 – paczka aplikacji graficznych

Przemysław Marczyński

8 listopada 2010

MacGraphoto2logo.png

I wita nas druga odsłona graficznej paczki MacGraPhoto. Pierwsza była bardzo udanym tworem, na który warto było się połakomić. Druga edycja zapowiada tyle samo wrażeń, jeśli nie więcej. Stworzono mocny zestaw programów praktycznie z każdej dziedziny dotykającej grafiki użytkowej. Sprawdźcie sami.

Co zatem przykuwa moją uwagę spośród 10 programów dostępnych w promocji.

Sandvox to aplikacja dla amatorów tworzenia witryn internetowych. Ucieszyć powinna szczególnie osoby mało obeznane w tajnikach tej sztuki. Prosta konstrukcja i dobre efekty pracy. Coś dla potrzebujących zbudowania szybkiej i dobrze wyglądającej strony www.

 

Tutaj jestem bardzo mile zaskoczony. Znów program od BeLight i znów perełka (oni mają same perełki tak na marginesie ;-)). Swift Publisher, podobnie jak powyżej program niewymagający obycia z tematem, a pozwalający szybko stworzyć świetnie wyglądający plakat, ulotkę czy broszurę. Cacuszko dla laików graficznych takich jak ja.

NewImage.jpg

Szukacie aplikacji do grafiki wektorowej. Nie pogardzicie Sketchem. Powinniście zrobić przy jego udziale wiele ciekawie wyglądających obrazów. Na pewno warto zwrócić na niego uwagę.

NewImage.jpg

Layers znają Ci, którzy poszukiwali programu do robienia zrzutów ekranu. Musieli się spotkać z tą nazwą, bo program swojego czasu zawojował ten segment aplikacji. Jego siłą jest rozpoznawanie elementów zapisywanego ekranu i wstawianie je na osobnych warstwach w plikach PSD (Photoshop). Ładnie prawda 😉

NewImage.jpg

Jeśli lubicie bawić się zdjęciami, to warto zerknąć na Posterino 2 oraz ImageFramer 3. Aplikacje są z rodzaju „kliknij dwa razy i niech widz szuka szczęki”. Tworzenie ładnie wyglądających obrazów to ich główne zadanie.

Obok wspomnianych programów mamy jeszcze: AtomicViewSnapshot, Hydra, DVD-Library. Nie znam tych aplikacji i trudno jest mi o nich powiedzieć coś złego bądź dobrego. To musicie ocenić we własnym zakresie. Macie na to kilkanaście dni. Promocja będzie trwać do końca listopada. Wartość programów wyceniono na 444 dolary. My musimy zapłacić za nie 39,99 zielonych.

Witryna MacGraPhoto 2 – kliknij (Zakupem przez ten link wspierasz MM. Dziękuję!)
Cena – 39,99 dolarów
Czas trwania – do 30 listopada

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy