^

[akt.]MacGraPhoto paczka z programami graficznymi

Przemysław Marczyński

16 listopada 2009

macgrap.png

[aktualizacja wpisu, patrz niżej]

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej paczek z programami, które możemy kupić za ułamek ich ceny. Z ostatnich doświadczeń, dość sceptycznie podchodzę do takich akcji. Jednak dziś, muszę ugryźć się w język i przyklasnąć. MacGraPhoto wprowadza trochę świeżej krwi do kupowania aplikacji w jednym worku. Może dlatego, że ma nieco inny charakter. Autorzy nie wyszli z założenia, że dla każdego coś dobrego. Paczka jest skierowana do jednej grupy odbiorców.

MacGraPhoto.jpg

Z nazwy możemy wnioskować, że tutaj spotkamy tylko aplikacje graficzne. Nie ukrywam, że jako domowy dłubacz w zdjęciach i osoba potrzebująca czasem prze edytować kilka zdjęć z otwartymi dłońmi przyjąłem tak budowaną promocję. I kto wie, może to właśnie jest klucz do sukcesu nowych akcji promocyjnych. Zobaczymy. A, do kupienia mamy 7 ciekawych pozycji za 39,99 dolarów.

Z listy dostępnych aplikacji znam i doceniam aż 4. Jeśli bawiłbym się w geotagowanie to niewątpliwie do grona moich zainteresować dołączyła by jeszcze jeden produkt. Dwa koleje programy są mi obce, ale jeden z nich wygląda całkiem przyzwoicie.

DrawIt był już opisywany na łamach MM. Od tego czasu zmienił się w jeszcze ciekawszą pozycję, którą warto mieć w swoich zbiorach. Czasem tworząc proste diagramy sięgam po DrawIt. Przyjemna pozycja i prosta w obsłudze.

DrawIt.jpg

GraphicConverter to już narzędzie dla bardziej wymagających użytkowników. Jak nazwa sugeruje możemy w tym programie praktycznie dowolnie konwertować pliki na rożne formaty. Zestaw obsługiwanych rozszerzeń w jaki został wyposażony program imponuje. Na dodatek program posiada zestaw narzędzi do retuszu zdjęć. Posiadanie bardziej niż obowiązkowe, jeśli szastamy różnymi formatami graficznymi w pracy.

GraphicConverter.jpg

Picturesque to chyba jeden z przyjemniejszych programów, dzięki, któremu obrazy będą wyglądać oszałamiająco. Przepuszczając zdjęcie przez tą aplikację, dodamy masę ciekawych efektów, które zmienią obrazek nie do poznania. Co ciekawe, zrobimy to w kilka sekund i bez koniecznej wiedzy plastycznej z obsługi zaawansowanych efektów.

Picturesque.jpg

ImageFramer to kolejna pozycja dla leniwych użytkowników, którzy chcą szybko z prostego zdjęcia zrobić ciekawie wyglądający obraz. Jedynym zadaniem aplikacji jest właśnie umieszczenie fotografii w ramach, ramkach i rameczkach. Ciekawa zabawa plus interesujące efekty równa się dobra produkt.

imageframer.jpg

Jak wspomniałem, nie bawię się w układanie zdjęć według miejsca naciśnięcia spustu migawki. Ci, którzy to robią, dużo ciepłych słów przykleili do HoudahGeo. Obok wspomnianych pozycji mamy również Graphic Designer Toolbox, który osobiście mnie zaintrygował i jako aplikacja wspomagająca tworzenie grafiki na witryny internetowe wygląda obiecująco. Kto zaś lubi wycieczki artystyczne, może skorzysta z Funtastic Photos. Osobiście jakoś interfejs tej aplikacji mnie nie zachęca, ale gdy uporam się z wcześniejszymi pozycjami to może dam jej szansę.

W moim odczuciu to co widzimy to bardzo przyzwoita kolekcja aplikacji graficznych. Na pewno doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wystartować z tworzeniem grafiki na Maku oraz jako uzupełnienie warsztatu dla bardziej wymagających użytkowników (GraphicConverter). Cała promocja trwać będzie do końca miesiąca, więc macie sporo czasu na pobranie wersji testowych i sprawdzenie czy programy spełnią wasze oczekiwania.

[aktualizacja wpisu]

Twórcy MacGraPhoto przygotowali miłą niespodziankę. Jeśli dokonacie zakupu przed pojawieniem się na liczniku informacji, że do końca promocji zostało mniej niż 7 dni, macie szansę na całkowity zwrot pieniędzy za zakupioną paczkę programów (1 osoba), licencję na HoudahSpot (10 osób) oraz darmową aktualizację do ImageFramer 3 (10 osób). W chwili publikacji tej wiadomości, aby skorzystać z powyższego bonusu, musicie nabyć paczkę w przeciągu 12 godzin i 28 minut.

Witryna MacGraPhotohttp://www.macgraphoto.com/
Cena paczki – 39,99 dolarów
Czas trwania – do 30 listopada

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. MACiek

    Przemek, chyba do 30 Listopada 😉