^

DrawIt 3 – grafika pod kontrolą

Przemysław Marczyński

28 września 2007

To już jest jakaś plaga. Wokół atakują nas same edytory graficzne dla Maca. Dzięki uprzejmości Pietera Omvlee mogę przedstawić Wam jeszcze nie publikowaną, trzecią wersję programu DrawIt. Zapraszam.

Drwait1


Interfejs
Wszystko jest tu na swoim miejscu. Po kilku chwilach zabawy z programem GUI nie będzie miał przed nami tajemnic.

Drawit2

Praktycznie wszystkie narzędzia znajdziemy pod jednym przyciskiem Insert. Przy jego pomocy nasz obrazek może otrzymać dodatkową warstwę, tekst, wypełnienie czy gotowe elementy jak gwiazdy, romby, kwadraty i koła. Każdy z wprowadzonych elementów możemy edytować.
Oprócz edytowania krzywych wektorowych mamy możliwość zmiany w obrazach bitmapowych. Po umieszczeniu w projekcie zdjęcia do naszej dyspozycji jest menu z narzędziami do obróbki takich elementów. Nie jest to bogaty zestaw, ale do prostej edycji w zupełności wystarczający.

Drawit3

Warto wspomnieć, że aplikacja wspiera obsługę maskowania. Osobiście brakuje mi tutaj okien Inspektora, lubię ten element w aplikacjach OS Xa. DrawIt posiada również bogaty zestaw filtrów, które wspomagają tworzenie ciekawych efektów. Mogą być łączone w grupy co znacznie podnosi wrażenia wizualne.

Drawit6

Precyzyjne narzędzie
Program posiada możliwość dokładnego umieszczenia elementów na karcie projektu.

Drawit5

Dużym ułatwieniem jest również automatyczne wykrywanie krawędzi innych objektów i możliwość odpowiedniego dopasowania położenia.

Drwait4

Jeśli w projekcie będziemy mieli dużą ilość warstw, to istnieje możliwość, że edycja takiego pliku będzie utrudniona. Z pomocą przychodzi tutaj Expose. Znamy chyba to słowo z opcji systemowych w OS Xe. Zasada działania jest podobna, tylko że w tym przypadku odnosi się do warstw.Na koniec
DrawIt nie jest narzędziem dla profesjonalistów. Idealnie jednak nadaje się do tworzenia prostych elementów na witryny internetowe. W kilka chwil można uzyskać ciekawy produkt wyjściowy. Chodź na pierwszy rzut oka program wydaje się zbyt prosty, to pod pozorami kryje się prawdziwie ciekawy produkt. Program wspiera formaty: JPG, PNG, TIFF oraz GIF.

Drawit7

Gorąco zachęcam do zapoznania się z programem DrawIt.
Witryna programu – http://www.getdrawit.com/
Cena programu – 29 dolarów. Uaktualnienie do 3 wersji programu będzie darmowe dla zarejestrowanych użytkowników.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. niewiemco

    niestety stronka producenta cs nie funguje dobrze i nie da sie pobrac wersji trial 🙁