^

Here, File File! pojawi się na iPada

Przemysław Marczyński

19 października 2010

tumblr_lah1b93GTf1qzhqpl.jpg

Pewnych spraw nie mogę zrozumieć. Dlaczego mając doskonałe narzędzia iPhone, iPad i komputery z jabłkiem, Apple nie dało nam możliwości przeglądania zawartości plików na urządzeniach moblinych. Jakoś naturalne wydaje mi się, że taka funkcjonalność powinna być obecna. Jeśli więc Apple nie chce tego zrobić, to dajmy szansę wykazać się innym, a efekt wydaje się ciekawy.

O Here, File File! rozpisywałem się nieco szerzej już wcześniej. Pomimo mojego bardzo dobrego przyjęcia tego produktu, niestety umarł gdzieś jego rozwój. Ze strony autora cisza, na blogu cisza. Myślałem, że HFF okazał się produktem jednego zauroczenia. A tu proszę, pojawia się wersja na iPada i wygląda smakowicie.

 

hff_ipad.png

Jak pisze autor na swoim blogu, funkcjonalność wersji na iPada będzie zbliżona do tego co mamy już na iPhonie. Czyli swobodny dostęp do zasobów dyskowych naszych komputerów wraz z funkcją wyszukiwania będzie zachowany. Jednak obok podglądu plików wersja tabletowa będzie miała jedną ważną funkcję – pobieranie plików na iPada co zaowocuje możliwością otwierania danych bez konieczności łączenia się z komputerem. Dane będą zachowywane w pamięci iPada i w dowolnej chwili będziemy mogli z nich korzystać.

hff_ipad2.png

 

hff_ipad3.png

Autor zapowiada, że prace nad wersją iPadową są w obecnej chwili priorytetem. Mam nadzieję, że tak jest bo aplikacja wygląda świetnie i mam nadzieje, że równie dobrze będzie można z niej korzystać. Niech raczej nie powieli błędu swojego iPhonowego brata i rozwija się prężnie. Tego jej życzę, bo brak możliwości wygodnego przeglądania zasobów komputera na 2xiP to w mojej ocenie straszne niedopatrzenie.

Ahh i cena. posiadacze wersji HFF na iPhonea otrzymają iPadową edycję za darmo. Reszta z nas zapłaci 7,99 Euro.

Here File File! w iTunes – KLIKNIJ
Cena – 7,99 Euro
Witryna – http://herefilefile.com/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Em

    polecam aplikacje ZumoCast, korzystam już długi czas, i moje potrzeby zaspakaja.. idealnie łączy się z makiem, czy innym komputerem, można elegancko oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać zdjęcia zamieszczone w pamięci naszego komputera. dodatkowo wspomniana funkca- ściąganie plików, jest również dostępna.
    a program darmowy : )