^

Na 3 urodziny – TranslateIt!

Przemysław Marczyński

11 lutego 2010
mojmac_3urodziny_translateit.png

Jeden z bliższych mi twórców na Maca również dołączył do świętowania urodzin MM. Z Alexeyem Galyginem mam o tyle ciekawe rozmowy, że jego synek urodził się niewiele wcześniej od mojej córki. Mamy wiec grono wspólnych kłopotów. Jednak obok tego jest on świetny programistą i autorem kilku ciekawych aplikacji dla Mac OS X. Dziś dzielę się z Wami trzema licencjami na program TranslateIt! (1 licencja dożywotnia oraz 2 roczne).
TranslateIt! To wyśmienity tłumacz języków obcych. Potrafi świetnie integrować się z systemem dzięki czemu będziemy mieli możliwość błyskawicznego przetłumaczenia interesujących nas zwrotów. Program ten był mi wielkim pomocnikiem w mojej krótkiej karierze tłumacza aplikacji dla Mac OS X. Pomimo, że czas nie pozwala parać się już tym zajęciem TranslateIt! wciąż jest jedną z częściej używanych prze zemnie aplikacji.

TranslateItDeluxe.png

Dzisiejszy konkurs zbiega się doskonale z wczorajszą premierą nowej wersji programu oznaczonej numerem 12. Moją opinię o tym programie znajdziecie na MM, jednak nowa wersja to znaczne zmiany. Tłumaczenie całych tekstów, lepsza integracja z systemem czy możliwość tworzenia nowych słowników. Program wspiera wiele języków co wielu z nas powinno ułatwić pracę z tekstem obcojęzycznym. W mojej opinii to najlepszy program słownikowy na Mac OS X. Bezapelacyjnie.

TranslateIt.png

Witryna programu TranslateIt! – KLIKNIJ

Co zrobić aby wygrać?
1. Odpowiedz na pytanie konkursowe.
2. Umieść na Blipie, Twitterze lub gdzieś w sieci informację o konkursie (np. Wygraj aplikację TranslateIt! na 3 urodziny witryny Mój Mac – https://mojmac.pl/2010/02/11/na-3-urodziny-translateit/).
3. Podaj w komentarzu odnośnik do Twojej wiadomości na Blipie, Twitterze, Flakrze lub w innym miejscu sieci.
4. Wyrażacie zgodę na Zasady konkursu
Pytanie konkursowe:
Ile jest razem słów w słownikach Polsko-Angielskim oraz Angielsko-Polski które możemy pobrać i zainstalować w programie TranslateIt!? .

Biorąc udział w zabawie, wyrażacie też zgodę na wszystkie punkty w poniższych Zasadach, więc zapoznajcie się z nimi dokładnie.
Zasady konkursu:
1. Należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie i wysłać je na adres 3urodziny@mojmac.pl
2. Należy umieścić informację o konkursie (Wygraj aplikację TranslateIt! na 3 urodziny witryny Mój Mac – https://mojmac.pl/2010/02/11/na-3-urodziny-translateit/) na Blipie, Twitterze, Facebooku, Flakerze lub innej witrynie społecznościowej.
3. W komentarzu proszę o umieszczenie odnośnika do informacji wymaganej w punkcie 2.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić wszystkie trzy zalecenia z punktów 1-3.
5. Jedna osoba może wysłać zgłoszenie tylko jeden raz.
6. Osoba, która wygra program w konkursie zgadzają się na przekazanie danych producentom aplikacji, potrzebnych do wygenerowania kodów licencyjnych i umieszczenia ich w bazie klientów.
7. Koniec konkursu 14 lutego, 2010 roku.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Jarek

  Już dawno kupiłbym ten program. Niestety nie mam w nim słownika polsko-hiszpańskiego i hiszpańsko-polskiego. Nie wiesz czy jest szansa na w/w słowniki w najbliższym czasie?

  • Przemysław Marczyński

   Przypuszczam, że takiego słownika na razie nie będzie. Ale zapytam o konkrety.

 2. Przemysław Marczyński

  Koniec oddawania głosów. Dziękuję za wspólną zabawę. Wkrótce więcej miłych niespodzianek 😉