^

A tak wygląda The Hit List na iPhone

Przemysław Marczyński

2 stycznia 2010
thl.jpg

Gdybym miał pisać o największych rozczarowaniach minionego roku, na pewno wysokie miejsce otrzymałby program The Hit List. Tak, ten sam program, który prawie w euforycznym uniesieniu opisywałem na łamach Mój Mac. Dlaczego? Bo aplikacja w którą tak wierzyłem, czciłem i wynosiłem pod niebiosa umarła. Po roku beta testów jeszcze nie widać finalnej wersji. Po roku, ciągle mam niespełnione oczekiwania co do funkcjonalności. Przez długi czas z niepokojem spoglądałem na rozwój tej produkcji. The Hit List jest moim zdaniem przykładem tego, jak sprzedaż Tanich Paczek Programów doprowadza bardzo dobrze zapowiadające się produkcje do końca swojego żywota w tempie lecącego pocisku. Nie jest to odosobnionym przypadek. Patrząc na AppZapper czy CSSEdit z przerażeniem odkrywam kolejne MEGA promocje, które zawierają ciekawe programy. Źle im to wróży.
Jednak dzisiaj THL nabiera kolorów. Zapowiadana od dawna i wypatrywana przez użytkowników wersja programu na iPhone`a staje się coraz bardziej realna. Andy Kim, kilka dni temu pokazał pierwszy zrzut ekranu ze swojego menedżera zadań na telefon Apple. Mam nadzieję, że jest to początek doskonałych wiadomości od Potion Factory.

thl_iphone.png

Jak Wam się podoba? Duże wyraźne ikony oraz szybki dostęp do Tagów… daje duże nadzieje. Jeśli na domiar pojawi się możliwość tworzenia Inteligentnych teczek z poziomu iPhone`a to powiem, że jest bardzo dobrze. Z przyjemnością ujrzałbym jeszcze listę zadań. Mam nadzieję, że jest czytelna tak samo jak w samej aplikacji i na załączonym zrzucie głównego menu.
Jeszcze nie wiemy, czy program będzie dostępny odpłatnie. Nie wiemy też, kiedy ujrzymy finalną wersję programu. Mam nadzieję, że nie jest to tylko marchewka i gra na czas o klienta. Życzę THL, aby się rozwijał. Miałem przyjemność brać udział w beta testach tej produkcji więc czuję się jak jeden z wujków tego dzieła. Mam nadzieję, że aplikacja wreszcie powstanie na własne nogi i stanie się realnym konkurentem dla Things. Jeśli Andy dokończy prace nad swoim programem jest duża szansa, że pożegnam się na dobre z Things, który zresztą też obiecuje nową wersję (1.4) swojego iPhonowego menedżera zadań, a ta jakoś nie może się pojawić. Obecna niestety ma wiele do życzenia, chociażby horyzontalna klawiatura. Zatem niech wygra lepszy. Byle szybko 😉

Witryna programu The Hit List – KLIKNIJ
Cena – 49,95 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. dawidz

  Mam na pokładzie zarówno Things (mac + iphone) oraz THL. Ostatnio przeniosłem się do THL – Things trochę mi się znudził. THL ma o wiele bardziej obiecujący i przejrzystszy interfejs, przeglądanie w kartach też daje spore możliwości. Gdyby nie ten nieszczęsny brak wersji mobilnej… Może jednak, jak piszesz, wkrótce się doczekamy?

 2. QDS

  Nie jest tak źle… fakt, że od roku również czekam za wersją THL na iphone, ale nie wszędzie gdzie cisza to coś umiera.
  Dziś premiera AppZapper 2.0 tak więc myślę, że tak jak ta jeszcze kilka innych aplikacji powstanie z popiołów w 2010 🙂

 3. Przemysław Marczyński

  @QDS normalnie wiedziałem, że ktoś dziś odkryje, że moje wróżby często zbiegają się z czasem jako bomba-niewypał 😉 Faktycznie, dziś AZ powstał, wkrótce zapewne zobaczymy go w paczce ponownie (IMO po to jest zrobiony). W moim odczuciu w świecie aplikacji, i komputerów, tam gdzie jest cisza dłuższa niż rok, to coś umiera niestety. Pojawiają się znacznie lepsze produkty po prostu i AZ może w obecnej postaci pomarzyć o funkcjonalności CleanAppa. Ale jedno jest pewne, ładnie AppZapper został opakowany.

 4. QDS

  Miłym gestem jest to, że AP jest za darmo dla szczęśliwych posiadaczy wersji 1.x nie wyłączając tych wszystkich z MacHeist.
  Dodatkowo za 3$ można komuś sprezentować jeśli nie posiada wersji pierwszej 🙂
  Podsumowując miły prezent, zwłaszcza, że ma fajną funkcję przechowywania licencji programów (wiem, że to mają inne programy jak np. 1Pass), ale i tak ukłon w stronę twórcy… pamiętamy przecież boje np z Speed Download 4 do wer.5

 5. Łukasz Kliś

  Miejmy nadzieję, że niebawem wypuszczą THL na iPhone’a. 😉 Brak mi możliwości synchronizacji THL z iPhonem, którego zawsze mam przy sobie, a wiadomo że z Maczkiem niekoniecznie.

 6. mos

  witam,
  1. jak znaleźć te programy o których wspominacie w APP store ?
  2. czy jest coś na iPhone i Windows a szczególnie Outlooka.
  Tematyka kontaktów, zadań, spraw do załatwienia bardzo mnie interesuje