^

Siła ludu i sprawa Speed Download

Przemysław Marczyński

16 lutego 2008

Przed chwilą cieszyłem się jak dziecko nowym Speed Download 5 i darmową aktualizacją. Niestety, szybciutko posmutniałem gdyż spawy przybrały zaskakujący obrót. Firma Yazsoft chciała troszkę za dużo zarobić i się zakrztusiła. Pełną historię możecie znaleźć na forum MacHeist gdzie cała sprawa się rozogniła. Nie omieszkałem wyrazić się w tej sprawie w naszym makowym światku na MyApple i MacPlug Tym, którzy podnieśli rękawicę walki o swoje dziękuję… opłaciło się.

sd5register.jpg

Można znów słać e-maile na adres info@yazsoft.com podając swoje dane licencyjne do Speed Download nabytego przez MacHeist. Ja odpowiedź otrzymałem błyskawicznie z nowym numerem seryjnym do programu w werji 5. Nie będę się powtarzał, ale spieszcie się. Całe 43815 osób, które kupiły paczki na MH już wysyła swoje prośby o nowy kod do SD5.

Cała ta sprawa dała mi do myślenia na temat wszystkich akcji „rozdających” oprogramowanie za grosze. Czy właśnie tak ma wyglądać ta „mega okazja”? Chyba powoli będę się skłaniał do oddawania moich pieniędzy bezpośrednio do autorów aplikacji bez żadnych niedomówień w umowach pomiędzy pośrednikami. Firma Yazsoft pokazała swoją prawdziwą twarz w jaki sposób traktuje klienta. I cóż z tego, że mam zarejestrowane Speed Download 5 jak za każdym razem przy jego uruchomieniu będę wracał pamięcią do faktu jak mnie chcieli oszukać.

Teraz czekam na kolejną wersję programy Speed Download, a to już chyba będzie za kilka miesięcy (prywatna uszczypliwość).

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (17)
L

17 komentarzy

 1. Roberto

  super 😀
  jednak nadal zrobili trochę nie fair, bo od kiedy wysłałem do nich maila z pytaniem w stylu „dlaczego nie mogę skoro mam niby pełną licencję?” to odp nie uzyskałem. A IMO powinni teraz wysłać tym z MH co chcieli a niby nie mogli, że jednak mogą
  przykra sprawa faktycznie…

 2. Piotr

  A mi odpowiedzieli negatywnie. Jak ich przekonałeś? Ja wrzuciłem do treści mejla tylko dane aktywacyjne, które dostałem z MH2, ani dzień dobry, ani dowidzenia 😉

 3. Pemmax

  Piotrze nie załamuj mnie… Myślałem, że już wszystkim odpisują pozytywnie. Ja również nic więcej nie pisałem tylko dane licencyjne. A można wiedzieć co Ci odpisali?

 4. Piotr

  SD5 is a paid upgrade.
  • Please review our upgrade path carefully. Unverifiable upgrades will be de-activated without notice and with no refund.
  • SD 4 (regular license) –> SD 5 : $15 per User license.
  • SD 4 (double pack) –> SD 5 (double pack): $25 per double pack license.
  • SD 4 (five pack) –> SD 5 (five pack): $50 per 5-pack license.
  • SD 3 –> SD 5 : $20 per User license.
  • SD 2 –> SD 5 : $20 per User license.
  • SD 1 –> SD 5 : $20 per User license.
  To purchase the SD5 upgrade, simply visit our secure Kagi store:
  http://store.kagi.com/cgi-bin/store.cgi?storeID=7NT_LIVE
  and purchase the correct 'Speed Download 5: Upgrade License’ for $15.
  In addition, SD4 is still supported 100%. Should you choose not to upgrade, that’s perfectly fine. We’re not leaving anyone out.
  Let me know if you need help going back to the version you paid for; I’d be more than happy to assist you.
  Kind regards,
  Johnny

 5. Pemmax

  No to ZONK ;-( Takiego e-maila otrzymałem za pierwszym razem. Nie wiem co się dzieje. To jest bardziej chore niż myślałem. Ja bym spróbował za dwa dni ponownie. Zamęczysz ich i wreszcie się uda. Ktoś ma podobne doświadczenia? Czy to oznacza, że ja jestem wyjątkiem?

 6. Piotr

  Napisałem im właśnie, że wiem, że inni MacHeist’owcy dostają upgrade za friko to ja też chcę 😉 może tak ich zmobilizuję.

 7. Pemmax

  Mam nadzieję, że się uda. Życzę powodzenia.. Chyba jednak kupię sobie iGetter. Coś przebąkuje się o promocji dla wszystkich z MH. Zobaczymy. Yazsoft działa mi na kły.

 8. pyrzu

  cóż, równieź dostałem negatywna odpowiedź…:
  SD5 is a paid upgrade.
  • MacHeist purchases qualify for 2 licenses at the reduced price of $15.
  To purchase the SD5 upgrade, simply visit our secure Kagi store:
  http://store.kagi.com/cgi-bin/store.cgi?storeID=7NT_LIVE
  and purchase the correct 'Speed Download 5: Upgrade License’ for $15.
  In addition, SD4 is still supported 100%. Should you choose not to
  upgrade, that’s perfectly fine. We’re not leaving anyone out.
  Let me know if you need help going back to the version you paid for;
  I’d be more than happy to assist you.
  Kind regards,
  Johnny
  co dalej ? jakis pomysł ?
  może trzeba wysłać w mailu jakąś magiczna formułkę „grożbę-prośbę” powołać się na jakiś
  zapiś lub wypowiedż?

 9. Pemmax

  Ja mam pomysł. Należy zerwać wszelkie kontakty biznesowe z tą firmą…

 10. Piotr

  Dostałem upgrade 🙂 Wystarczy interwencja. Teraz tylko się zastanawiam czy ten program jest mi tak naprawdę potrzebny 😛

 11. pyrzu

  czy mógłbyś Piotrze podzielić się tekstem, który podziałał na Yazsoft ?

 12. Piotr

  Hi,
  I’m a MacHeist2 bundle package owner and I’ve been told that other users of SpeedDownload 4 bough with the bundle are getting free updates to version 5. That’s why I’m writing.
  Kind regards

 13. quaint

  ja nie pisalem nic o macheist. poprosilem o dane do wersji 5 i podalem swoje poprzednie dane idostalem bez problemow.

 14. Roberto

  Jak wysłałem maila 3 raz (raz odmowa, przed tym wszystkim, na drugi z pytaniem „dlaczego” nie dostałem odp) i dostałem kod
  no i napisałem w nim, iż wiem, że TERAZ łapie się na darmowy upgrade 😉

 15. Babidi

  Witam mi 3 razy odesłali tą samą treść jak koledzy wyżej mieli wygląda na to, że już nie odpisują tylko automat odsyła co teraz zrobić ?

 16. Pemmax

  @Babidi – nie ma jednoznacznego rozwiązania tego problemu. Z moich informacji wynika, że wszystkim kupującym z MH będzie przysługiwać darmowa aktualizacja do wersji 6.0 programu. Wiem, że to jakiś obłęd, ale nie mogę tego wyjaśnić w sposób racjonalny. Pozostaje czekać i męczyć ich mailami… z kilkudniowymi przerwami.