^

Speed Download 5

Przemysław Marczyński

12 lutego 2008

speeddownload5.jpg

Chyba większość z nas poznała program Speed Download. Był przecież w paczce na MacHeist. W skrócie powiem, że jest to najlepszy program do pobierania plików z internetu. Nic tu dodać nic ująć. Warto wspomnieć, że pojawiła się jego nowa odsłona w piątej wersji. Lista zmian jest długa. Warto wspomnieć i co widać gołym okiem, interfejs przeszedł gruntowny lifting.

AKTUALIZACJA – czytaj niżej

speeddownload5_1.jpg

Optymalizacji uległ mechanizm pobierania plików z sieci, dodano filtr wspomagający sortowanie plików… usprawnień jest znacznie więcej.

Teraz ważna informacja. Aktualizacja z wersji 4.X kosztuje 15 dolarów. Czy już poczuliście się troszkę oszukani przez zespół MH? Niepotrzebnie. Na stronie Speed Download widnieje notka:

If you purchased SD 4 between Jan 01, 2008 and Feb 12, 2008, you may upgrade to SD 5 for FREE. Simply email us with your registered SD4 username and email and we will send you your personalized SD5 info.

Oznacza to, że jeśli nabyliście program w przedziale czasowym od 1 stycznia do 12 lutego otrzymacie za darmo kod licencyjny do wersji 5 programu. Nie pozostaje nic innego jak przesłać na adres info@yazsoft.com dane licencyjne do SD4 (Nazwisko, e-mail oraz kod licencyjny). Kto pierwszy ten lepszy. Już widzę, jak wszyscy z MacHeist zalewają firmę Yazsoft prośbami o kody licencyjne. Okres oczekiwania może być potwornie długi. Zabierajcie się zatem do pisania.

Witryna programu Speed Download – kliknij

AKTUALIZACJA

Możemy zapomnieć o darmowej aktualizacji do SD5. Właśnie otrzymałem odpowiedź:

Unfortunately, promo purchases do not qualify for free upgrades.
You may purchase SD5 at reduced pricing for $15. Simply purchase the SD5 upgrade for $15.

Już możemy pluć sobie w brodę. Chyba spłodzę jakiś tekst na temat jak się zarabia na naiwności. Zaczynam powoli dostrzegać na czym polega zabawa w MacHeist i jak się robi biznes. Schemat jest prosty: łapiesz tani program, przypada Ci do gustu, nowa wersja po 1,5 miesiąca i kupujesz aktualizację. Teraz tylko czekam na Pixelmatora 2.0 i inne nowe numerki w nazwach aplikacji. Żenujące.

Mimo takiej odpowiedzi, zachęcam do wysyłania zapytań w tej sprawie. Dziś jestem nastawiony wojowniczo. Niech nie robią z nas tępaków. Wszyscy wysyłamy e-maile do Yazsoft. Niech wiedzą, że coś tutaj śmierdzi.

WAŻNE – Walczmy o swoje – darmowa aktualizacja do Speed Download 5

PS. Ten dzień jest gorszy niż myślałem…

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Roberto

  lovely
  mail już poszedł ;]

 2. fisher

  Ode mnie też, ciekawe kiedy odpowiedzą 🙂

 3. Roberto

  mi już odp – wersja promocyjna nie łapie się na to

 4. fisher

  No dostałem taką samą informację.