^

Wyczekiwane premiery i niespodzianki

Przemysław Marczyński

10 stycznia 2008

Ostatnim czasem dzieje się bardzo dużo w świecie aplikacji. Co chwilę jakaś miła niespodzianka. Pamiętacie jak przed kilkoma dniami nie ukrywałem radości z uwolnienia Endo? Znów mamy doskonałą okazję do świętowania – NetNewsWire jest za darmo.

 Images Box Product Netnewswire

W natłoku informacji przeoczyłem tą jakże ważną wiadomość. Pawłowi jednak to nie umknęło.
Oprócz niespodzianki ostatnie dwa dni należą do obfitujących w premiery. Mówię tu o czterech aplikacjach wartych uwagi.

 Images Appicons 96 Omnifocus-1

Zakończyły się beta testy programu OmniFocus. Cieszy to bardzo, gdyż aplikacja przypadła mi do gustu. Mniej cieszy, że nie można jej już kupić za 39,99 dolarów. Cena podniosła się do 79,95. To sporo, jednak dla poprawy organizacji warto zwrócić uwagę na ten produkt.

Bento

Kolejna aplikacja to Bento – dziecko od FileMaker. Podobnie jak powyżej program wyszedł z fazy testów. Jest to baza danych w „stylu Apple”. Prosta w użyciu, z bogatymi możliwościami. Wygląda również bardzo zachęcająco. Cena przyzwoita – 49,99. Dla większości śmiertelników Bento wystarczy. Nie trzeba od razu nabywać FileMakera.

 7 248 2041 1372 Store.Apple.Com Catalog Regional Amr Ms-Office-08 Img Product-Shot-Office-2008-Media

Jeśli czekacie na pakiet biurowy od Microsoftu, to już jest tuż, tuż. A na pewno możecie już wydać na niego swoje pieniądze. Dolary na karcie ciążą? Nic prostszego, wystarczy odwiedzić Apple Store. Studenci płacą 149,94 dolarów. Komercyjni użytkownicy i reszta zainteresowanych 399,95 oraz 499,95 dolarów (dodatkowa aplikacja Microsoft® Expression® Media), Nie widzę (znów) bazy danych Access. To nic jest przecież Bento 😉

Things

Ostatnia miła wiadomość to Things. Wspominany prze zemnie konkurent dla OmniFocusa. Programiści przekazali go do publicznych testów. Do końca stycznia cena programu wynosi 39 dolarów (potem 49). W moim odczuciu posiada mniejsze możliwości niż „Skupiacz” ale jest bardzo ciekawym programem. Trzeba pamiętać, że jest to wersja beta i program jest wciąż rozwijany. Natomiast wizualnie i ergonomicznie przypadł mi bardziej do gustu niż produkt OmniGroup. Wart uwagi nawet ze względu na promocyjną cenę.
Ciekawe co jeszcze nas zaskoczy. Następny tydzień zapowiada się równie ciekawie.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy