^

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era 100 to następca popularnego głośnika Sonos One, natomiast druga nowość to głośnik dla bardziej wymagających użytkowników wykorzystujący technologię dźwięku przestrzennego. Oba głośniki trafią do sklepów 28. marca. Cena Era 300 to 2399 zł, Era 100 będzie kosztował 1349 zł.

Bezprzewodowe głośniki są wytwarzana w zgodzie z nowymi wytycznymi firmy, która skupia się na trzech filarach:

 • możliwość długoterminowego serwisowania produktu,
 • energooszczędność,
 • wykorzystanie materiałów z recyklingu post-konsumenckiego (PCR).

 Główne cechy Sonos Era 300

Sonos era 300

Głośnik Era 300 charakteryzuje się:

 • Stworzony z myślą o dźwięku przestrzennym: przypominająca kształtem klepsydrę, elegancko zwężona konstrukcja Era 300 skrywa złożoną architekturę akustyczną. Każdy kąt, proporcja i perforacja wzmacnia kierunek i rozproszenie dźwięku.
 • Surrealistyczny dźwięk przestrzenny: Era 300 to pierwszy głośnik Sonos, który oferuje wielokanałowy dźwięk przestrzenny, gdy jest używany jako tylny głośnik kina domowego. Fani filmów mogą sparować dwa głośniki z soundbarami Arc lub Beam (Gen 2), aby wzmocnić wrażenia w technologii Dolby Atmos i znaleźć się w samym centrum akcji.
 • Współpraca z branżą muzyczną: firma Sonos podjęła współpracę ze społecznością znanych artystów, w tym z członkami Rady Dźwięku Sonos w celu optymalnego dostrojenia funkcji Era 300 tak, aby słuchacze mogli cieszyć się dźwiękiem o jakości studyjnej.

 Główne cechy Sonos Era 100Sonos era100 mojmac

Głośnik Era 100 to:

 • Teraz w stereo: dwa zakrzywione głośniki wysokotonowe przesyłają czyste, wysokie częstotliwości w lewo i w prawo, aby zapewnić bogate brzmienie stereofoniczne. Duży głośnik średniotonowy oferuje głębokie basy, które są niemożliwe do osiągnięcia w przypadku pojedynczego głośnika wysokotonowego.
 • Niewielki rozmiar, potężne brzmienie: głośnik Era 100 wyposażono w szereg ulepszeń w sferze dźwięku i technologii. Posiada smukłą, nowoczesną konstrukcję, dzięki której elegancko prezentuje się na półce, blacie kuchennym, biurku czy stoliku nocnym.
 • Personalizacja systemu: wieczorne seanse kinowe będę jeszcze bardziej atrakcyjne po dodaniu dwóch głośników Era 100 jako tylnych głośników do soundbara, tworząc tym samym system dźwięku przestrzennego. Można też połączyć dwa głośniki, aby uzyskać wypełniający przestrzeń dźwięk stereofoniczny.

Współpraca Sonos i Apple

Dziś Sonos chwali się również tym, że jego urządzenia będą miały dostęp do dźwięku przestrzennego w Apple Music. Funkcjonalność ta będzie dostępna od 28 marca tego roku. Nową jakość dźwięku obsłużą następujące głośniki:

 • Sonos Era 300
 • Arc
 • Beam (Gen. 2)

Głośniki będą dostępne na stronie: www.sonos.com

Źródło: informacja prasowa Sonos

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy