^

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Przemysław Marczyński

13 lutego 2023

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona można już dodać sejf wyprodukowany przez firmę Yale. Nowe urządzenie pozwala na współpracę z HomeKit oraz asystentami głosowymi. Posiada również kilka funkcji, które polubią fani technologii.

Inteligentny sejf

Smart Sejf od Yale oferuje wygodne rozwiązanie do przechowywania, umożliwiające zdalne otwieranie sejfu, sprawdzanie, kto ma dostęp do sejfu oraz udostępnianie stałych lub tymczasowych kodów dostępu zaufanym osobom z dowolnego miejsca na świecie. A wszystko to za dotknięciem przycisku w intuicyjnej aplikacji Yale Access. Dostęp do sejfu jest prosty dzięki współpracy z popularnymi asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa, HomeKit i Asystent Google, umożliwiając odblokowanie i sprawdzenie stanu sejfu bez użycia rąk, za pomocą jednego polecenia głosowego.

smart Sejf yale

Z myślą o gościach

Yale ma w swojej ofercie kilka akcesoriów, które przydadzą się osobom wynajmującym mieszkania. O jednym urządzeniu już pisałem – [Inteligent zamek](https://mojmac.pl/2021/04/20/yale-linus-smart-lock-inteligentny-zamek-z-homekit/) – pozwalający na zdalne otwieranie drzwi. Smart Sejf doskonale wpisuje się w ten obszar działań. Dla osób wybierających się w podróż, jedną z ważniejszych kwestii jest posiadanie bezpiecznego miejsca do przechowywania wszelkich dokumentów podróżnych, paszportów, pieniędzy, biżuterii lub drogiej elektroniki podczas pobytu na urlopie. Smart Safe jest idealnym rozwiązaniem, które zapewni im bezpieczne miejsce do przechowywania cennych przedmiotów. Oświetlenie automatycznie włączane po otwarciu drzwi sejfu, półka i haczyki pozwolą gościom łatwo uporządkować swoje kosztowności, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży. Ciekawą opcją jest możliwość generowania tymczasowych kodów dla gości.

Bezpieczeństwo

Smart Safe posiada wzmocnione drzwi, które uniemożliwiają użycie narzędzi do ich otwarcia. Dzięki temu bezpieczne przechowanie służbowych przedmiotów nie stanowi problemu. Wyposażony jest również w mechanizm blokujący z dwoma ryglami odpornymi na piłowanie, co zapewnia dodatkowe zabezpieczenie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, alarm sejfu włączy się po 5 nieudanych próbach otwarcia aktywując jednocześnie 5-minutowy tryb blokady, który uniemożliwi dostęp niepowołanym osobom. Odblokujemy i zablokujemy Smart Safe za pomocą wbudowanej klawiatury, klucza lub aplikacji Yale Access. Mamy również podgląd w programie kto i kiedy otwierał sejf (kontrola po udostępnionych kodach). Telefon powiadomi nas również o każdej aktywności związanej z sejfem.

Sejf dla HomeKit’a

Smart Sejf ma kilka funkcji, które spodobają się użytkownikom sprzętu Apple. Takie drobnostki jak możliwość otwierania sejfu z Apple Watch czy powiadomienia w iPhonie są fajnymi dodatkami. Jednak najciekawiej prezentuje się możliwość wpięcia sejfu do środowiska HomeKit. Tutaj kompatybilność z naszym inteligentnym domem oznacza trzy rzeczy:

* Smart Safe funkcjonuje z asystentem HomeKit

* Możesz sterować sejfem za pomocą głosu, integrując sejf z Siri (HomeKit).

* Możesz dodać swój sejf do „domu” Apple HomeKit.

Witryna Yale Smart Sejf

Cena Smart Safe: 1429,95 zł

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy