^

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Przemysław Marczyński

19 stycznia 2023

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego” HomePod’a trudno było mi w to uwierzyć. Konstrukcja tego urządzenia jest genialna. Włożono ogrom pracy w to, aby ten głośnik świetnie wyglądał i nieźle grał. I faktycznie wokół tego urządzenia panował cisza przez kilka lat żeby 18. stycznia druga odsłona HomePod’a pojawiła się na rynku. To jest świetna informacja, chociaż w Polsce ten sprzęt w oficjalnej sprzedaży nie istnieje. Dla chcącego Polaka to jednak nic trudnego 🙂 Zainteresowani znają wiele sposobów jak taki głośnik kupić u zachodnich sąsiadów.

Najważniejsza zmiana w nowym głośniku HomePod

Nazywanie HomePod’a głośnikiem to duże ograniczenie jego właściwych możliwości. Ten sprzęt to również centrum sterowania naszym cyfrowym domem. Jego serce. HomePod teraz nie tylko będzie obsługiwał urządzenia z HomeKit ale wchodzi na zupełnie inny poziom komunikacji. Standard Matter zaczyna być powszechnie używany przez różnych twórców akcesoriów cyfrowego domu. Liderem jest tu Amazon, Google, Samsung i wiele firm produkujących akcesoria smart.

Apple HomePod srodek

Dzięki temu nasz HomePod będzie mógł rozmawiać z tymi urządzeniami (które są często wielokrotnie tańsze niż te z HomeKit’a). To zdecydowanie najważniejsza opcja, jaka pojawia się w tym głośniku. W mojej ocenie znacznie cenniejsza niż możliwość pomiaru temperatury i wilgotności.

Wideo promujące nowy głośnik

Trudno mi przechodzić obojętnie obok reklam Apple. Tym razem materiał promujący HomePod’a też robi na mnie świetne wrażenie. Mam nadzieję, że wam też się spodoba.

Wyjmujemy z pudełka…

W wyglądzie zbyt wiele się nie zmieniło. Dlatego podrzucam stary materiał o dużym HomePodzie. Ciągle robi na mnie świetne wrażenie.

Oficjalna strona HomePod’a 2-generacjihttps://www.apple.com/homepod-2nd-generation/
Cena – 299 dolarów
Dostępny – 02.02.2023.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Kamil

    Podstawowa kwestia – czy w końcu HomePod będzie działał bez opóźnień przy połączeniu z Macbookiem etc? Bo to jest taka wada przez która mam ochotę go wyrzucić przez okno…

  2. stary materiał

    „Dlatego podrzucam stary materiał o dużym HomePodzie. Ciągle robi na mnie świetne wrażenie.” Dobrze gdy po latach nasza praca dalej robi na nas duże wrażenie 😉