^

Akcesoria dla zwierząt działająca z iPhone’em

Przemysław Marczyński

28 grudnia 2022

Nowe technologie nieodwracalnie zagościły w życiu każdego z nas. Co ciekawe, również nasze domowe zwierzaki mają swój duży wkład w rozwój technologii. Firmy technologiczne coraz większą uwagę poświęcają naszym domowym pupilkom i pomagają zadbać o ich zdrowie. Niedawne wyniki z badań Pet Living 2022 pokazują, że niemal 49% badanych oczekuje, że w przyszłości pojawi się więcej nowych technologii przyjaznych dla zwierząt. Ponad połowa uczestników badania uważa, że technologia może poprawić dobrostan ich zwierząt (56%), zwiększyć poziom ich aktywności (56%), korzystnie wpłynąć na ich zdrowie (52%) oraz ograniczyć poziom stresu związany z rozłąką z właścicielem (52%). Trudno zatem oczekiwać, że taki rynek nie zostanie dostrzeżony. Firmy zaczynają prześcigać się w możliwościach swoich akcesoriów i już nie dziwi fakt, że każde z nich działa w symbiozie ze smartphonem. Oto lista ciekawych akcesoriów, które pomogą w życiu każdego właściciela psa lub kota.

Samsung Jet Bot AI+

Walka z sierścią naszych zwierzaków to prawdziwe wyzwanie. Odkurzacz Samsunga jest przygotowany do walki z takim „przeciwnikiem”. Dodatkowo zabawki rozrzucone przez naszych milusińskich będą skutecznie omijane podczas sprzątania dzięki technologii rozpoznawania obiektów. Hitem dla posiadaczy zwierzaków może okazać się jednak kamera i integracja z aplikacją [SmartThings](https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/) działającą na telefonach. Dzięki niej będziemy mogli podglądać zachowania naszych czworonogów. Odkurzacz potrafi włączyć nawet muzykę lub film naszemu zwierzakowi.
Zobacz Samsung Jet Bot AI+

Obroża na AirTag

Szukając pomysłu na wykorzystanie lokalizatora od Apple – AirTag, podrzucam pomysł dla wielbicieli psów. Obroże posiadające specjalne uchwyty na ten gadżet nie są już czymś zaskakującym. Możemy przebierać w ofertach. Zaczynając od prostych wsuwek za kilkanaście złotych, kończąc na bardziej eleganckich obrożach dla naszych psiaków. Fani kotów również znajdą coś dla swoich podopiecznych 🙂

Furbo

Kamera i podajnik łakoci w jednym. Furbo pozwala obserwować nasze zwierzęta w domu, przy okazji komunikując się z nimi dzięki przesyłaniu głosu. Możemy do obserwacji wykorzystać tryb noktowizyjny, a każde szczekanie psa odnotujemy w powiadomieniach na telefonie. Dodatkowo jesteśmy w stanie obdarzyć naszego psa przekąską
Zobacz kamerę Furbo

PetCube

Jeśli szukamy tylko kamery monitorującej na żywo zachowania naszego zwierzaka to PetCube zapewni nam najważniejsze funkcje. Za rozsądną cenę otrzymamy dobrej jakości monitoring i możliwość komunikacji głosowej z naszym zwierzakiem. Wygląd kamery został również wyróżniony w konkursie Reddot Awards 2021.
Zobacz kamerę PetCube

Karmnik ROJECO

Każdy właściciel zwierzaków w domu stawał przed problemem karmienia zwierząt w czasie nieobecności w domu. Ten karmnik sterowany telefonem pozwala na dozowanie do 10 porcji karmy. Dużym atutem urządzenia jest wygodny sposób czyszczenia. Warto odnotować, że karmnik ma zasilanie awaryjne pozwalające wydzielać posiłki, gdy w domu nie ma prądu.
Zobacz karmnik ROJECO

PETKIT dozownik wody

Tak samo jak jedzenie, niezbędny jest dostęp do wody. Tutaj producenci nie próżnowali i również oferują urządzenia zapewniające czworonogą dostęp do wody. Jak na urządzenie „smart” przystało będziemy mogli zarządzać nim z telefonu.
Zobacz dozownik wody

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. wojkte

    Air Tag: świetny pomysł. Tylko jak ucieknie do lasu albo biega po wsi, to przydatność tego będzie znikoma. 🙂

      • Wojciech Olszewski

        I będzie pora na grzybobranie 😀